Jump to content
News Ticker
  • Viskas apie baldus
  • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai

    Medinukas

    Nariai
    • Publikacijų skaičius

      56
    • Užsiregistravo

    • Paskutinį kartą lankėsi

    • Sėkmingų dienų sk.

      1

    Pranešimai, kuriuos įkėlė Medinukas

    1. ‎2019‎.‎03‎.‎09 d. 15:47 , Arnoldas rašė:

      Ka reiskia blogai sureagavusios kalkes ir kas yra gerai sureagavusios?

       

      Jeigu naudojate paruostus kalkinio tinko misinius tai kalkes neturi jokios itakos dazu pusletumui . O gesintos skiriasi nuo negesintu tuo,  kad
      pagal degtos medžiagos apdorojimą vandeniu kalkės skirstomos į negesintas (gabalines arba maltas kalkes su mineraliniais priedais ir be jų) ir gesintas (hidratines) – pastarosios būna miltelių, tešlos ir skysčio konsistencijos. Gesintos kalkės gaunamos veikiant degtas kalkes vandeniu – tai vadinama kalkių gesinimu. Kai kalkėms gesinti naudojama nedaug vandens, gaunami gesintų kalkių milteliai (sausasis gesinimas), o kai daugiau vandens – kalkių tešla, kalkių pienas arba kalkių vanduo (šlapiasis gesinimas). Gesinimo metu kalkių masės tūris padidėja 2–3 kartus.
      Gesinant kalkes 200–250 proc. vandens kiekiu, gaunama kalkių tešla, padidinus vandens kiekį iki 250–300 proc. – gaunamas kalkių pienas. Kalkių kokybės rodiklį apibūdina kalkių tešlos išeiga iš 1 kg kalkių. Riebių kalkių išeiga didesnė nei 2,5 litro, o liesų – mažesnė. Kuo riebesnės kalkės, tuo daugiau galima įmaišyti smėlio ruošiant skiedinį. Mišiniuose smėlis sudaro 2–4 dalis kalkių kiekio.
       

       

      Apie kalkinius skiedinius daugiau info     knauf.lt   puslapyje

      Kuo išskirtinis kalkinis tinkas?

      Pastaruoju metu labai populiari tema statyboje, o ypač interjero įrengime – ekologija. Šiuo atveju kalkiniai tinkai yra nepelnytai pamiršti, nes jie pasižymi ne tik labai geru laidumu vandens garams, liaudiškai kalbant, yra gerai „kvėpuojantys“, bet ir sukuria šarminę (ph vertė apie 13) aplinką, kuri visiškai nepalanki pelėsiui atsirasti. Be to, kalkiniai tinkai daro juntamą įtaką vidaus patalpų mikroklimato formavimui, nes geba aktyviai paimti patalpos ore esančią perteklinę drėgmę, o pasikeitus sąlygoms – ją grąžina atgal. Tyrimai rodo, kad kalkiniai tinkai padeda sumažinti kenksmingų lakiųjų organinių junginių kiekį, esantį patalpos ore, t.y. didelis kiekis tinko sluoksnyje esančių mikroporų lyg filtras apjungia ore sklandančius kenksmingus junginius ir taip saugo patalpose esančius žmones nuo kenksmingos įtakos. Tai labai svarbu žmonėms, turintiems problemų dėl alergijos. O juk neretai net 90 % paros laiko žmonės praleidžia būdami patalpose.

      Šios gerosios kalkinių tinkų savybės leidžia juos naudoti ir tokiose delikačiose sistemose kaip patalpų šiltinimas iš vidaus, pvz. „Knauf“ TecTem sistema. Kalkiniai tinkai nebijo vandens poveikio, labai gerai praleidžia vandens garus, gerai įgeria kondensato vandenį ir pasižymi šarminiu poveikiu, t.y. turi visas savybes, kurios aktualios išorinių sienų ir difuziškai atvirų šiltinimo sistemų įrengimui ir sėkmingai eksploatacijai. Be to, kalkiniai tinkai yra geriausias sprendimas, kai reikia apdirbti dažnai drėgmės veikiamus paviršius.

      „Knauf“ Lietuvoje siūlo kalkinių tinkų sistemą, kurią sudaro pagrindinio sluoksnio tinkas „Knauf“ Kalk Grundputz , galutinis užtrynimo sluoksnis „Knauf“ Kalk Feinputz ir mineraliniai dažai „Knauf“ Minerol (silikatiniai dažai fasadams) ir „Knauf“ Rotkalk Farbe E.L.F. (silikatiniai dažai interjerui).

      Produktai ne kartą praktiškai išbandyti Lietuvos rinkoje – paminklosaugos objektuose, įprastos statybos objektuose, fasadų ar interjerų tinkavimui.

      Vokietijoje „Knauf“ turi sukūrusi labai plačią sistemą, apimančią ir įvairiausius apdailos variantus (skirtingo tipo struktūros ar glotnus glaistas), kuri vadinasi „Knauf“ Rotkalk – www.rotkalk.de . Šios sistemos ekologiškumas patvirtintas ir Rozenhaimo statybinės biologijos institute.

      Kalkinės medžiagos, t.y. tinkai, mūro mišiniai, yra žinomi ir naudojami nuo seniausių laikų. Pakanka prisiminti antikinius Romos, Graikijos ar kitų senovės civilizacijų pastatus, kur kalkės buvo naudojamos, kaip viena iš pagrindinių statybinių medžiagų. Ir šiais laikais kalkinės medžiagos dažniausiai pasirenkamos išskirtinai istorinių pastatų restauracijai, tačiau dažnai nepelnytai pamirštama, kad jos pasižymi ne tik autentiškumu (tai labai svarbu restauracijoje), bet ir papildomomis kokybinėmis savybėmis. Apie jas pasakoja mūsų specialistai:

      Kalkiniai tinkai gali būti naudojami ir vidaus patalpose, ir išorėje. Tiesa, išorėje naudojami produktai turi būti skirti būtent šiam tikslui, t.y. sudėtyje turi būti papildomų medžiagų (hidrofobinių), padarančių tinką mažiau įgeriantį vandenį ir tuo pačiu atsparų atmosferiniam poveikiui.

      Jei lygintume su įprastiniais kalkių ir cemento ar grynai cemento tinkais, šio tipo tinkai pasižymi mažesniu standumu, todėl jų naudojimas turi milžinišką pranašumą, kai tinkuojamas laiko ir aplinkos poveikio pažeistas mūras ar šiuolaikinis gerų termoizoliacinių savybių, tačiau nestandus mūras (pvz. dujų silikatas, keramika, keramzitbetonis ir pan.). Tinko sluoksnyje veikia mažesnės įrąžos ir tinko sluoksnis yra atsparesnis skilimams, be to, yra elastingesnis. Ant tokių netvirtų pagrindų dengiant standžius cementinius tinkus, dažnai susiduriama su atvejais, kai naujai padengtas sluoksnis, praėjus neilgam laiko tarpui, paprasčiausiai suskyla.

       

      • Patinka 1
    2. Sveikas Lukai,neblogas projektukas :)

      Is kokio miesto esate ?

       

      Pritariu Bicui del antrasoles ir stalciu .

      Dar Bico pirmoje nuotr. aukstu rubu kabyklos zonoje apatine lentyna kelciau virs vamzdzio. Virs stalciu, lentynu neskirciau su pertvara. Siauros lentynos rubams nepatogu .

       

      • Patinka 1
    3. Montuojant terasą būtina sumontoti nuolydį apie 1 cm per ilginį metrą, nuolydis užtikrins tinkamą vandens nutekėjimą. Siekiant išvengti piktžolių augimo, patartina uždengti žemės paviršių apsaugine plėvele. Yra nustatyta, kad terasa, paklota ant betoninio  pagrindo, nuo tiesioginių saulės spindulių gali įkaisti iki 70 laipsnių karščio, dėl ko mediena gali perdžiūti ir negrįžtamai deformuotis. Todėl terasą rekomenduojame montuoti ant gruntinio paviršiaus. Jei terasa sumontuota ant betoninio pagrindo ir gauna tiesioginių saulės spindulių, vasaros metu rekomenduojame retkarčiais palaistyti vandeniu. Gulekšniai turi būti pritvirtinti prie atramų siekiant užtikrinti saugų pagrindą. Rekomenduojame dėti gulekšnius taip, kad jie būtų lygiagretūs su lietaus vandens nutekėjimo kryptimi. Rekomenduojama gulekšnius  montuoti iš tos pačios medienos rūšies kaip ir išorėje naudojamos lentos. Dėmesio: Gulekšniai turi būti bent dvigubai storesni negu pačios lentos (pvz., 25 x 145 mm lentoms naudokite bent 70 mm x 42 mm gulekšnius). Pakaktų 42 mm pločio, bet vietose, kuriose susijungia dviejų lentų galai, reikės 70 mm pločio. Gulekšniai turi būti klojami ne rečiau kaip kas 0,4 - 0,5 metro. Labai svarbu atkreipti dėmesi į tarpus tarp lentų.Tarpai tarp lentų keičiasi nuo oro temperatūros ir drėgmės. Tarpas tarp kiekvienos lentos turi būti nuo 6 iki 10 mm, jis skaičiuojams kaip 6% lentos pločio.Toks atstumas leidžia medienai kvėpuoti (išsiplėsti ir susitraukti). Nuo sienos turite palikti bent 10 mm atstumą iki lentų. Prieš sukant medsraigčius būtina prieš tai prasigręžti skyles (pvz., jei medsraigčiai yra 5 mm, skyles išgręžkite naudodami 4 mm grąžtą). Kad būtų išvengta išlinkių, atstumas tarp medsraigčio skylės ir lentos galo turi būti 5–7 cm . Lentų galų sujungimas prisukamas tik ant gulekšnio. Kad būtų apribotas medienos judėjimas medsraigčius rekomenduojame naudoti tik specialius (naudokite tik nerūdijančio plieno A2 medsraigčius). Jeigu norite nepriekaištingo ir ilgaamžio rezultato. Lentos turi būti prisuktos prie kiekvieno gulekšnio,nemažiau kaip dviem medvaržčiais, kurių ilgis yra bent dvigubai didesnis už lentos storį.

    4. 2019-02-04 d. 11:52 , Virgis rašė:

      Patarkite su kokiais klijais prie muriniu sienu klijuoti medines grindjuostes (plintusus)

      Siūlyčiau grindjuostes klijuoti "saudal" gamintojo klijais.

      Radau naudingą info kaip reikia klijuoti grindjuostes .

      Kaip priklijuoti grindjuostes? Grindjuostės - ne tik dekoratyvinis, bet konstrukcinis ir praktiškas dizaino elementas vietoj vidaus apdailos pabaigimo, formuoja vizualiai užbaigtą perėjimą. Grindjuostės uždengia išorinį paviršių ir visus galimus pažeidimus, kurie susiformavo kampe, kuris jungia vertikalios sienos ir grindų dangos horizontalią plokštumą.   Grindjuostes surinkimas yra pakankamai paprastas, todėl tai gali būti padaryta nepriklausomai, nereikalaujant meistro.   Grindjuostes montavimą geriausia pradėti nuo kampo,  mechaniškai pritvirtintinant  varžtais arba klijuoti ant lygios,  sausos ir švarios sienos.   Šiandien statybinių medžiagų rinkoje yra įvairių medžiagų ir dizaino grindjuosčių. Jos klasifikuojamos pagal jų medžiaga: Plastikinės (PVC),metalinės, medžio masyvo ir lukšto, MDF (vidutinio tankio medienos plokštė). Jei sienoje prie grindų yra įrengti elektros laidai, vamzdžiai ar kitos kliūtys, kurios neleidžia naudoti varžtų ar vinių , juostos tvirtinimui rekomenduojama naudoti:  montažinius klijus 48A, klijuojantį hermetiką "Fix All Classic " arba MS polimero klijus "Fix All High Tac" (tai itin didelės pradinės sukibimo jėgos klijai, kurie klijuoją beveik visas medžiagas skirtingomis aplinkybėmis).  Jei klijuojama su 48A klijais tada klijavimo procedūra yra tokia: Su tinkamu pistoletu pasirinkti klijai yra užtepami ant vieno iš pasirinkto paviršiaus, arba grindjuostė arba sieną. (1 pav) Priglausti grindjuostę prie sienos, ir leisti klijams pasiskirstyti, ir priglusti prie paviršių, tada grindjuostę atitraukti nuo sienos. (2 pav) Atitraukus palaikyti apie 5-10 min. tada vėl priglausti prie sienos ir stipriai užfiksuoti, perteklių nuvalyti. (3 paveikslas) Foto galerija

       

       

      apvadu klijavimas.jpg

      plintuso klijavimas.jpg

      grindjuostės klijavimas.jpg

    5. Kai reikia greitai ir stipriai suklijuoti momentiniai klijai Titebond Instant Bond ateina į pagalbą.
      Klijai sudaro labai stiprų pastovų sujungimą ir idealiai tinka sunkiai pasiekiamiems sujungimams ir paviršiams, kuriuos sunku suspausti spaustuvais. Klijai specialiai sukurti medienai ir jos gaminiams, tačiau puikiai tinka daugumai kitų medžiagų ir paviršių suklijavimui pvz: kaučiukui, gumai, granitui, PVC, MDF, stiklui, akrilui, nailonui, žalvariui, aliuminiui, nerūdijančiam plienui, chromui, poliesteriui, polistireniniam putplasčiui, porcelianui, stiklo pluoštui. 
      Titebond Instant Bond klijai yra kelių klampumų. Ką tai duoda: kuom klampesnis klijas tuom jis ilgiau tvirtėja; yra mažiau takus; galima suformuoti storesnį sluoksnį; 
      Instant Bond 6211 MEDIUM – Vidutinio klampumo - surinkimo laikas 7 sekundės; Pradinis sukibimas 5 sekundės;
      Instant Bond 6221 THICK– Klampieji - Prailgintas surinkimo laikas 10 sekundžių; Pradinis sukibimas 8 sekundės;
      Instant Bond 6231 GEL – Gelis - surinkimo laikas 30 sekundžių; Pradinis sukibimas 20 sekundžių;
      Daugiau informacijos: http://www.titebond.lt/profesionalus-medienos-klijai-titebond/

      Klijuokite  su vidutinio klampumo Instant Bond 6211 MEDIUM klijais, kurio surinkimo laikas 7 sekundės.

      FB_IMG_1543039460338.jpg

    ×
    ×
    • Sukurti naują...