Jump to content
Informacinė juosta
 • Viskas apie baldus vienoje vietoje
 • Su malonumu pranešame, kad atnaujinome balduformule.lt interneto svetainę! Jūsų patogumui patobulinome svetainės dizainą ir funkcionalumą
 • Straipsniai


  Agnė
  Grindys interjere neabejotinai užima svarbią vietą. Atitinkamai parinkta grindų danga gali tapti pagrindine interjero dalimi, atspindėti namų stilistiką, charakterį ir užtikrinti komfortą po kojomis. Inovacijų dėka šiandiena galimybės pasirinkti grindų dangą yra itin plačios. Šiuolaikiški dizainai, apimantys viską nuo regeneruotos medienos iki 3D efektų, nusako, kad grindys nebėra interjere tik šiaip fonas, grindys vis dažniau tampa pagrindiniu interjero akcentu. Kinta ir pirkėjų poreikiai, pirkėjai darosi vis išrankesni, juos domina netradicinės medžiagos, unikalus dizainas, tekstūros, žaismingi atspalviai. Toks pirkėjų požiūris įtakoja grindų dangos rinką, skatina gamintojus, dizaino kūrėjus, produktų tiekėjus nuolat ieškoti naujų galimybių, tradicines medžiagas keisti inovatyviomis, kad patenkintų pirkėjų lūkesčius.
  Štai keletas 2020 m. grindų dangos tendencijų, kuriomis verta pasinaudoti jau dabar.
  Grindų dangos paletėje dominuos rusvi, pilki, juodi atspalviai. Manoma, kad šių spalvų šuolio viena pagrindinių priežasčių – Art Deko stiliaus atgimimas. Viena iš tendencijų -  grindų spalva derinama su sienų, baldų bei lubų atspalviais, tokiu būdu išgaunant vientisą, neutralų koloritą.

   
  Odinės grindys. Iš tiesų odinė grindų danga nėra pagaminta vien tik iš odos, pagrindas yra gaminamas iš didelio tankio medienos plaušų plokštės ir kitų priemaišų, kurios sudaro tvirtą pagrindą. Ant šio paruošto pagrindo yra tvirtinamos odinės juostelės ar didesnės odos dalys ir taip sukuriamas  galutinis produktas. Kad grindys būtų patvarios jų paviršius padengiamas specialiu laku.

   
  Visų rūšių medinės grindys išliks populiarumo viršūnėje. Parketo grindys modeliuojamos įvairiais raštais, dekoruojamos žalvariu ir kt. metalo elementais, o mozaikinį (Versalio) parketą išvysime ne tik klasikiniuose, bet ir moderniuose interjeruose.

   
  Grindų plytelių tendencijų prognozė orientuota į modelį, formą, tekstūrą ir spalvas. Dominuos geometrinių figūrų raštai. Naujos plytelių spalvos svyruoja nuo futuristinių neoninių iki šiltų, pastelinių ar rašalo juodumo atspalvių. Plytelių formose, tekstūroje atsispindės praeities epochos, įskaitant ir „Art Deco“, „Bauhaus“, „Artisanal Luxe“ stilistiką.


  Agnė
  Tam, kad darbo vieta taptų patogia erdve, būtina atkreipti dėmesį į baldų, įrangos, komunikacijų teisingą bei saugų išdėstymą. Viena iš pamatinių interjero taisyklių byloja, kad norint sukurti komfortišką aplinką, būtina paisyti ergonomikos principų. Ergonomika, tai taikomasis mokslas, kuris tiria dirbančiojo psichologines galimybes, ribas ir elgesį darbo metu. Ergonomikos pagrindais siekiama sukurti optimalias darbo sąlygas, kurios tausotų žmogaus sveikatą, mažintų įtampą ir nuovargį, garantuotų darbo saugą ir našumą. Tai mokslo šaka, nagrinėjanti darbo priemonių ir darbo aplinkos pritaikymo prie žmogaus, jo psichologinių ypatumų ir ribų problemas. Ir nors ergonomikos mokslas nuo savo su darbu susijusių ištakų išsiplėtojo ir apima daugelį kitų sričių (buitis, laisvalaikis ir kt.), vis dėlto pagrindiniai ergonomikos principai išlieka tie patys. Šie principai yra fundamentalūs kuriant bet ką, kas skirta žmonėms.
  8 pagrindiniai ergonomikos principai
  Neutrali kūno padėtis. Neutrali laikysena sumažina raumenų, sausgyslių, sąnarių įtempimą ir leidžia maksimaliai kontroliuoti jėgos panaudojimą; Tinkamas darbo plokštumos aukštis. Kūno padėtis išlieka natūrali, kai darbas atliekamas maždaug alkūnių aukštyje; Sumažinti per didelę jėgą. Pernelyg didelė jėga yra vienas iš pagrindinių ergonomikos rizikos veiksnių. Padeda viskas, kas taupo žmogaus fizines pastangas; Vengti ilgai dirbti ar būti vienoje statinėje padėtyje. Kuo dažniau keisti kūno padėtį, pagal poreikį sėdėti arba stovėti, daryti pertraukėles; Mažinti nebūtiną veiksmų kartojimąsi. Daugelis darbo užduočių ciklų yra per dažnai pasikartojantys. Dėl per dažno judesių kartojimosi gali būti sužalojami jautrūs audiniai, sąnariai, be to, švaistomas laikas. Itin pasikartojančiu veiksmu laikomas ciklas, kurio trukmė yra iki 30 sekundžių; Mažinti tiesioginę sąlyčio įtampą. Sąlyčio įtampa atsiranda dėl nuolatinio, nepatogaus kontakto tarp kietų ar aštrių daiktų, paviršių ir kūno audinių, pvz., pirštų, delnų, alkūnių, šlaunų, pėdų. Šis kontaktas sukuria lokalizuotą spaudimą mažam kūno plotui dėl ko gali būti slopinama kraujotaka, trikdoma nervų sistema ir kitos funkcijos; Mažinti vibraciją. Atlikti tyrimai rodo, kad pastovus darbas su vibraciją sukeliančiais prietaisais yra labai kenksminga sveikatai. Virpesiai veikia nervų sistemą, kraujotaką, trikdo raumenų, vidaus organų veiklą, sukelia specifines ligas; Tinkamas apšvietimas. Netinkamas apšvietimas yra bene dažniausia problema darbo ar namų aplinkoje. Pernelyg intensyvi ar blausi šviesa sukelia nepatogumų, vargina akis, sukelia galvos skausmus, o itin prastai apšviestos patalpos, teritorijos kelia pavojų patirti traumas. Žmogaus kūno, aplinkos ir baldų sąveika yra labai svarbi. Netinkamas darbo vietos išplanavimas žmogui sukelia nuovargį, nepasitenkinimą darbu, gali sukelti įvairių negalavimų ar net traumų. O tai įtakoja net ir labiausiai motyvuotą darbuotoją, mažina darbo našumą, įtakoja produktų kokybę, todėl sistemingas ergonomikos tobulinimo procesas pašalina rizikos veiksnius, gerina  pasitenkinimą darbu, veikla. Dirbant ergonomiškai optimizuotoje darbo vietoje, galima pasiekti kur kas aukštesnių darbo rezultatų, efektyviau įsisavinti darbo patirtį, žinias bei pasiekti aukštesnę gyvenimo kokybę.
  Jau šiandiena daugelyje biurų, o taip pat ir namų aplinkoje galima pastebėti baldus, kurie pagaminti pritaikant aukščiausias technologijas ir novatorišką dizainą. Tačiau tai nereiškia, kad ateityje neliks galimybių tobulinti išradimus. Ergonomiškų baldų ateitis pripildyta kūrybiškais sprendimais, patraukliomis galimybėmis, naujovėmis, kurios gali drastiškai pakeisti mūsų nuomonę apie baldus.
  Per pastaruosius kelerius metus buvo atlikta nemažai ergonomikos mokslo tyrimų. Mokslininkai tyrinėjo žmogaus kūną ir darbo aplinkos įtaką jo funkcionavimui. Tyrinėjant žmogaus laikyseną nustatyta, kad nėra vienos ir visiems tinkamos „teisingos“ pozos, nes kiekvieno žmogaus kūno struktūra skirtinga, veikla, kurią jis atlieka, taip pat skirtinga, tad kiekvienas turime individualų laikysenos būdą. Šie tyrimai gali įtakoti ergonomiškų baldų gamybos ateitį, kuri bus užpildyta personalizuotais, individualizuotais stalais, kėdėmis ir kt. baldais. Daugelis žmonių kenčia, nes jų sąlygos darbe ir namuose yra nesuderinamos su jų poreikiais, gebėjimais ir apribojimais. Labai tikėtina, kad netolimoje ateityje pamatysime individualiai pritaikytus baldus ne tik darbo vietose, bet ir namų aplinkoje, kur baldai bus pritaikyti pagal kiekvieno darbuotojo ar šeimos nario asmeninius poreikius, kūno sandarą, laikyseną. Taigi, baldų pramonės atstovai turi apie ką pagalvoti, tai puiki naujų galimybių, atradimų erdvė.

   

  Agnė
  Su kiekvienais metais ateina ir naujos interjero tendencijos, kurios visada įneša kažką naujo, įdomaus ir netikėto. Tai galimybė pagalvoti apie namų interjero atnaujinimą, atsisakyti to, kas buvo ir priimti tai, kas nauja, modernu, šiuolaikiška. O kadangi virtuvė daugeliui yra svarbiausia namų vieta - apžvelkime, ką naujo siūlo dizaino specialistai ateinančių metų virtuvės interjerui.
  Vienas ryškiausių virtuvės interjero stiliaus proveržių – tamsios spalvos. Juoda,  tamsiai mėlyna, tamsiai žalia spalvos dominuos visuose virtuvės baldų stiliuose, nuo klasikos iki minimalizmo. Manoma, kad šios spalvos pakeis itin populiarią, daugelio vartotojų pamėgtą, baltą. Tamsios spalvos bet kuriam interjerui suteiks elegancijos, dramatiškumo, o ir kasdienė priežiūra tokio interjero paprastesnė, kas itin aktualu užimtumo nestokojančiam žmogui. Nors daugeliui gali atrodyt, kad tamsios spalvos sukurs niūrumo jausmą, užgoš mažų kambarių erdvę, dizaino specialistai teigia, kad svarbu parinkti tinkamus tonus ir būtinai įvesti spalvingo kontrasto.
   
  Matiniai paviršiai, o ypač matinė juoda, tampa vis paklausesni ir dažnai nulemia galutinį vartotojų pasirinkimą. Šios tendencijos progresą rodo ir staiga šokę į aukštumas juodmedžio gaminių kolekcijų pardavimai. Juoda matinė užkariauja žmonių širdis dėl savo universalumo. Juodos spalvos matiniai atspalviai puikiai dera ne tik moderniuose interjeruose, bet ir  tradiciniuose. Juoda yra klasikinė dizaino spalva, kuri visada išliks stiliaus favorite ir niekada per greitai neatsibos. Be to ji puikiai derės su kitais interjere esančiais elementais, juk daugelis virtuvės buities prietaisų ar įrangos taip pat yra juodos spalvos. O norint įnešti į virtuvę daugiau elegancijos, siūloma dekoruoti aukso ar vario spalvos akcentais bei rinktis buities prietaisus, kurie taip pat dekoruoti tokia pačia metalo spalva. Taigi, drąsiai rinkitės matinę juodą, jos įvairius atspalvius ir kurkite savo svajonių virtuvę.  

   
  Raštuotos plytelės – tai dar viena karšta naujiena norintiems charakteringo virtuvės interjero. Plytelių gamintojai Europoje siūlo įvairių raštų plytelių, skirtų kiekvienam skoniui bei stiliui. Itin paklausios ispaniško, marokietiško stiliaus raštų plytelės, rinkoje rasite ir modernaus, retro  stiliaus, itin spalvingų, ryškių ar vienspalvių plytelių, kuriomis galima dekoruoti ne tik sieneles virš stalviršio, bet ir didesnius sienų plotus, grindis ar net baldus.  

   
  Iki šiol akcentuotas paprastas, vientisų  linijų dizainas pagyvinamas rėmeliais. Baldų fasadai dekoruojami titano aliuminio, alavo ar juodojo metalo apvadais. Viršutines spinteles keičia iš metalo konstrukcijų suformuotos metalinės ar stiklinės lentynos, kurių rėmai gana išraiškingi ir priderinami prie skirtingų interjero stilių.  

   
  Nors aukso spalvos metalo virtuvės įranga, furnitūra ir kiti elementai nėra naujiena ir daugelis turbūt pavadintų šią tendenciją praeitų metų, ateinančiais metais aukso spalvos metalas įsiverš dar didesne jėga. Gamintojai siūlo įvairias geltonojo aukso atmainas – nuo šviesiai gelsvo iki ryškiai geltono, rožinio, pilko ar net juodo. Taigi, jeigu planuojate atnaujinti virtuvę, patartina nebesirinkti nerūdijančio plieno metalo gaminių, nes tai nueinanti tendencija.  


  Agnė

  Betono tendencijos interjere

  Parašė Agnė, Straipsniai,

  Betono paviršiai šiuo metu populiarėja ir naudojami visose namų vietose. Betono proveržį interjere lėmė jo universalumas ir tvarumas, tai medžiaga, kuri itin atspari šalčiui, korozijai ir aukštai temperatūrai. Betonas naudojamas ne tik pastatų išorei, bet ir būsto grindims, sienoms, baseinams, stalviršiams, laiptams. Ir visiškai nesvarbu, ar naudojamas natūralus betonas ar produktai imituojantys šią medžiagą – jie visi sukuria išskirtinį interjerą.
  Betono pilkos spalvos atspalviai puikiai tinka neutralumui išgauti. Medžiagos neutralumas reiškia, kad ji puikiai tinka tiek moderniems, tiek tradiciniams interjerams. Kai norima išryškinti medžiagos tekstūrą, būtina sukurti kontrastą. Betonas geriausiai žiūrisi, kai jis komponuojamas su kažkuo natūraliu, pavyzdžiui, medžiu. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į interjero spalvas ir būtinai pasirinkti kontrastingus atspalvius. Naujausios technologijos leidžia betoną naudoti lyg drobę įvairialypei išvaizdai išgauti. Betonas gali būti šlifuojamas, poliruojamas, tonuojamas, raštuojamas ir kt., tai ne tik praktiška ir tvirta, bet ir itin stilinga bei tendencinga.
  Vonios kambaryje, virtuvėje betono paviršiai tampa alternatyva jau standartu tapusiam  ''Corian'', medienai ar plytelėms. Dėl savo patvarumo, atsparumo drėgmės pokyčiams betonas vonios kambariuose itin sparčiai populiarėja. Nepaisant to, kad natūralus betonas yra akytas ši medžiaga unikaliai pritaikyta sudėtingiausiems aplinkos pavojams. Betonas gali būti impregnuojamas atitinkamomis medžiagomis, kurių dėka užsandarinamos poros ir sukuriamas nematomas apsauginis barjeras. Impregnavimas padidina betono atsparumą vandeniui, užterštumui, suteikia paviršiui sodresnę spalvą, blizgesį, prailgina eksploatavimo laiką.
   


  Agnė
  Kurdami namų erdvę, dažniausiai susiduriame su klausimais - kaip papuošti savo namus, kaip suderinti naujai įsigytus daiktus su jau pamėgtais senais, kokią interjero stilistiką pasirinkti? Ir nors interjero profesionalai linkę maišyti skirtingus elementus iš kelių dekoravimo stilių, labai svarbu yra nustatyti pagrindinius kiekvieno iš jų aspektus. Taigi, toliau aptarsime pagrindinius elementus, kurie charakterizuoja kiekvieną interjero stilių.
   Skandinaviško stiliaus pagrindiniai bruožai
  Įkvėptas šiaurės šalių sniego, kalnų ir fiordų ''Scandi'' interjeras tapo bene ryškiausiai pastebimu pokyčiu interjero dizaino rinkoje visame pasaulyje. Šis nesenstantis interjero stilius pristatė greitai išpopuliarėjusį minimalistinį požiūrį į vidinės architektūros erdvę, kuris tęsiasi iki šių dienų. Skandinaviškas stilius sugrąžino į interjerą jaukumą, šviesos bei erdvės pojūtį, švarias linijas, tekstūrų įvairovę.
  Skandinavijos šalių interjero dizainas – tai tinkamo šviesos ir spalvos kiekio mišinys. Tai funkcionalumo ir formos konvergencija. Skandinaviški baldai pasižymi švelniais kontūrais, spalvingais akcentais, subalansuotu dizainu bei organinėmis medžiagomis. Paprastai skandinaviško dizaino pavyzdys prilygsta tikslumui ir šiuolaikiškumui, tačiau šis interjero stilius į namus gali įnešti ir natūralų grožį, pasitelkdamas medieną, natūralias spalvas. Kadangi šio interjero pagrindiniai bruožai – kuo daugiau šviesos ir natūralių medžiagų, suprantama, kad dominuojanti interjero spalva – balta, o medžiagos – mediena, natūralūs audiniai, kailis.
  Kuriant skandinavišką interjerą nereikėtų pamiršti, kad šis stilius gali būti –  „country'' (angl. kaimas) ir modernus. „Country'' interjero stilius puikus pasirinkimas pavargusiems nuo miesto ritmo ir urbanistinių interjerų. Čia persipina Skandinavijos šalių tradicijos, folkloro elementai. Skandinaviškas kaimo stilius formuojamas pasitelkiant šviesias spalvas. Sienos paprastai dažomos baltais ar pilkšvais atspalviais, grindys gaminamos iš kietmedžio, grubaus pjaustymo ar regeneruotos medienos. Medinės grindys dažniausiai išblukinamos, išbalinamos arba dažomos baltai. Baldai gaminami iš medienos arba regeneruotos medienos, kuri sukuria seno, naudoto daikto įvaizdį. Kuriant skandinaviško kaimo estetiką, svarbu nepamiršti tekstilės. Populiarūs dryžuoti arba floristiniais raštais dekoruoti natūralių audinių (medvilnės, lino, vilnos) lovos užtiesalai, antklodės, pagalvėlės, vilnoniai pledai. Skandinaviško stiliaus interjeruose niekada nebuvo populiarūs dideli kilimai, kiliminė danga, tačiau dažnai galima pastebėti medinių grindų dekoravimą nedideliais kilimėliais, avikailiais.

   
  Modernus skandinaviškas stilius orientuotas į šiltą funkcionalumą, švarias linijas, nepriekaištingą meistriškumą, ne per didelę eleganciją. Interjere dominuoja baltos, pilkos, gelsvos spalvų tonai, medinės grindys, dideli langai, aukštos lubos. Šiuolaikiniame skandinaviškame interjere natūralios medžiagos maišomos su nenatūraliomis. Galimi įvairūs medienos, faneruotos medžio lukšto plokštės, stiklo, lengvų metalo konstrukcijų deriniai. Baldai gali būti dažomi ne tik matine spalva, bet ir blizgia. Interjere puikiai dera blizgūs paviršiai ir tiesios linijos. Šiai skandinaviško stiliaus atšakai būdingas akivaizdus minimalizmas, kuris reiškia erdvius kambarius su minimalistinėmis detalėmis, negausiais aksesuarais ir mažai baldų. Tai paprastumo, rafinuotumo, grožio ir praktiškumo derinys.

   
  Modernaus interjero pagrindiniai bruožai
  Modernus interjero dizainas supaprastino požiūrį į erdves, pabrėždamas funkcionalumą. Šis stilius puikiai tinka mažoms erdvėms, nes nėra perkrautas nereikalingomis detalėmis, todėl sukuria erdvės iliuziją. Modernas yra gana platus dizaino terminas, kuris dažniausiai reiškia namus su švariomis, aiškiomis linijomis, paprasta spalvų palete ir tokiomis medžiagomis kaip metalas, stiklas, plastikas. Moderniame interjere visi elementai, įskaitant ir baldus, sukuria paprastumo jausmą. Šis stilius apibūdinamas kaip aptakiu, tvarkingu bei neturinčiu daug aksesuarų.
  Vienas iš svarbiausių šio interjero stiliaus elementų yra forma. Kuriant modernų interjerą naudojamos geometrinės figūros – kvadratai ir stačiakampiai kartu su lygiomis kreivėmis, apvalios figūros, ovalai, plokšti paviršiai. Modernus stilius ypatingas tuo, kad interjero kūrybai galima naudoti daugybę medžiagų. Dažniausiai naudojamas plastikas ir mediena, pastaroji dažnai padengiama nepermatoma apdaila. Mediena neretai naudojama ir kaip kontrastas su dirbtinėmis medžiagomis. Moderniame interjere svarbų vaidmenį atlieka metalo elementai, tai viena iš moderniausių medžiagų, kuri naudojama bet kuriame interjero elemente nuo kėdės iki šviestuvų korpuso. Stiklas bei plastikas pasitelkiamas lygių, švarių linijų išgavimui.
  Modernią interjero stilistiką dažniausiai renkasi jauni, aktyvūs, šiuolaikiški miestų ir miestelių žmonės, kuriems itin svarbus kiekvienos interjero detalės funkcionalumas. Tai žmonės, kuriems itin svarbu, kad namai taptų ne tik patogia poilsio zona, bet čia puikiai derėtų šiuolaikiško gyvenimo būdo ypatumai ir technologijos.
   
   
  Klasikinio stiliaus pagrindiniai bruožai
  Klasicizmo stilius pasirodė visuose XVII-XIX a. Europos menuose: literatūroje, mene, muzikoje, architektūroje. Klasikinio interjero dizainas pasižymi elegancija ir ypatingu rafinuotumu. Tai kilnus dekoravimas, išskirtinės kokybės medžiagos, preciziškų detalių gausa, kurios randamos baldų struktūroje, apšvietime ir kt. Šio stiliaus baldai itin meniški, juose pamatysime raižinių ar inkrustacijų, augalinės tematikos puošybos  elementų ar net leitmotyvų, scenų iš legendų. Baldai pasižymi grakščiomis formomis, taisyklingomis geometrinėmis figūromis, gaminami iš kokybiškos medienos, dažniausiai, raudonmedžio, riešuto. Durys ir langai su aiškiais kontūrais, grindų danga iš natūralaus medžio, akmens arba marmuro, raštuotų kilimų. Ne ką mažiau svarbus interjero elementas – židinys, kurio dėka sukuriamas jaukumas ir šiluma. Kolonos, prabangaus audinio užuolaidos, neatkreipiantys dėmesio karnizai, vazos ir statulėlės, daug veidrodžių – tai pagrindiniai klasikinio stiliaus interjero dekoravimo elementai.
  Klasikinis stilius patrauklus ramiomis spalvomis, didinga bei oria atmosfera, tad dažniausiai jį renkasi žmonės, turintys nusistovėjusį skonį, taip pat tie, kurie labiau linkę laikytis senų kultūros vertybių ir tradicijų, o ne trumpalaikės mados.

   
  Industrinio interjero pagrindiniai bruožai
  Industrinis dizainas iš esmės laikomas XX amžiaus fenomenu. Šio interjero stiliaus atgimimo pradžia siekia 2000 m. ir populiarus iki šių dienų. Industrinį gyvenamosios erdvės dizainą itin vertina netradicinės erdvės (loftų) savininkai. Šis stilius dažniausiai siejamas su didele atvira erdve, kuri neperskirta sienomis, bet išskaidyta į funkcines zonas, aukštomis, paprastai iki 10 m lubomis, dideliais langais.  Industrinio interjero išskirtinis bruožas yra perdirbtos pramonėje naudojamos medžiagos ar detalės, matomos statybinės medžiagos (plytų sienos, betono grindys, neužmaskuoti vamzdžiai, komunikacijų laidai, įvairios mechanizmų detalės ir pan.), pritaikomi seni ar visai kitą paskirtį turintys daiktai. Šie elementai sukuria „sandėlio“ jausmą, kuris yra šio stiliaus galutinis tikslas. Norint išgauti industrinį jausmą, naudojamos neutralios spalvos, viena išskirtinių, tai pilka ir visi jos atspalviai. Pagrindinės interjero kūrimo medžiagos yra metalas, betonas, mediena, geležis ir plytos. Gausu metalinių, chromo, vario, akcentų balduose bei šviestuvuose. Audiniai natūralūs – medvilnė, linas, vilna, oda ir net parašiutinis šilkas. Šį stilių labiausiai papildo vintažiniai baldai, puikus derinys ir  minimalistinio, skandinaviško ar kt. stiliaus baldai bei aksesuarai. Tokiuose namuose baldai pasižymi mobilumu, funkcionalumu, transformavimosi galimybėmis.
  Taigi industrinis interjero stilius suteikia unikalią galimybę įvairią pramoninę žaliavą derinti su rafinuotumu, elegancija, šiuolaikiškumu bei klasika. Tai drąsūs, netradiciniai sprendimai, daugybė kontrastų bei tobula pusiausvyra tarp „šilto“ ir „šalto“.

   
  Eklektiško interjero pagrindiniai bruožai
  Eklektiškas interjeras sukuriamas derinant įvairių laikotarpių bei stilių elementus, kurie sujungiami į bendrą darnią, subalansuotą erdvės visumą. Šiuo metu eklektiškas stilius yra populiarumo viršūnėje, tai stilius pasižymintis itin ryškiu individualumu, kūrybiškumu bei daugialypumu. Šio stiliaus apimtis gana plati, čia suteikiama galimybė derinti du ar tris stilius viename interjere. Vienintelė tokio stiliaus sintezės sąlyga yra ta, kad nevalia peržengti ribos tarp kontrasto ir chaoso. Taip pat, nepaisant kai kurių elementų suskaidymo, eklektiškas interjeras turi atrodyti harmoningai lyg vienas didelis paveikslas.
  Siekiant sukurti darnų ir unikalų eklektišką interjerą - būtina remtis paprasta spalvų schema, medžiagų tekstūra, subtiliu skoniu. Šis interjeras mėgsta erdvumą, šviežumą ir eleganciją. Viena iš pagrindinių eklektizmo taisyklių – tai dėmesys dekoravimui. Raižyti baldai iš medžio masyvo, elegantiškos, lenktomis kojomis kėdės, kalvystės elementai labai puošia ir išpildo eklektišką interjerą. Baldų pagrindiniai kriterijai yra komfortas ir patogumas, o visi kambariuose esantys daiktai turi būti ne tik gražūs, bet ir praktiški, funkcionalūs. Todėl nenuostabu, kad eklektiškame interjere dažnai galima rasti senovinius ir šiuolaikiškus baldus, kurie papildo vienas kitą. Iš stiklo pagamintas stalas gali puikiai žiūrėtis su klasikinėmis, aukso spalvos siūlais siuvinėtomis, kėdėmis ir kt.
  Bazinės interjero spalvos yra ramios, natūralios: smėlio, kremo, pastelė, ruda ir balta spalvos bei jų atspalviai. Neišsiversime ir be tankios, brangios, aukštos kokybės tekstilės. Masyvios užuolaidos, didelės drapiruotės, prabangios lovatiesės, pagalvėlės ant minkštų baldų, baldakimai, nėriniai, raišteliai – visa tai sumaišoma eklektiškai. Eklektizmui būdingi geometriniai raštai iš kurių populiariausi yra zigzagai, vertikalios ir horizontalios juostos, apskritimai.
  Grindys dengiamos parketu, laminatu, medinėmis lentomis ar plytelėmis. Ant grindų tiesiami rankų darbo kilimai, dekoruoti įvairiais raštais, gėlėmis. Lubos galimos viengubos arba daugiasluoksnės su apdailos elementais arba dažytos. Sienos dekoruojamos tapetais, dekoratyviniu tinku, galima sienų tapyba. Norint išgauti didesnį kontrastą galima vieną sieną padekoruoti plytų mūriniu. Šviestuvų pasirinkimas platus, pradedant klasikiniu krištolu ir baigiant šiuolaikiniais modeliais.
   

  Agnė
  Dėl ganėtinai aukštų nekilnojamojo turto kainų vis paklausesni darosi maži būstai, tai supratę nekilnojamojo turto vystytojai operatyviai ėmėsi mažų būstų pasiūlos. Žmonėms tampa nebesvarbu tai, kad gyvenamoji erdvė yra nedidelio ploto, bet labai svarbi yra tokio būsto kaina, kuri be abejo patraukli ir lengviau prieinama. Ir nors daugeliui atrodo, kad ankštokame būste nekomfortabilu, visgi reiktų pripažinti, kad maži būstai turi savų privalumų.  Vienas didžiausių mažo ploto būsto privalumų - ekonomiškumas. Juk mažo buto ar namo įsirengimo kaštai mažesni, išlaikymas pigesnis, šildymo ir kitų komunalinių paslaugų sąskaitos priimtinesnės, o ką jau bekalbėt apie tokio būsto kasdienę priežiūrą, tvarkymo sąnaudas – užduotis tikrai paprastesnė. Beje, pasak mažų būstų gyventojų, mažoms erdvėms būdingas jaukumas, saugumo jausmas, nesikaupia nereikalingi daiktai, o prieš įsigyjant naują daiktą gerai pagalvojama, kiek jis užims vietos ir ar iš tiesų jo reikia. Taip pat lengviau atsisakyti daiktų, kurie jau ilgą laiką nenaudojami ir, kaip teigia kinų gyvenimo filosofija Feng Shui, tampa namų energijos teršalu.   
  Mažų erdvių paklausa lemia ir interjero dizaino pokyčius, interjero kūrėjams vis dažniau tenka ieškoti originalių sprendimų, kaip jaukiai ir patogiai įrengti nedideles erdves. Baldų kūrėjai susiduria su nemenkais iššūkiais, kaip sukurti baldus, kurie būtų ne tik gražūs, kokybiški, bet ir daugiafunkciniai, tausojantys erdvę, savo dydžiu atitinkantys erdvės dydį. Kalbant apie interjero projektavimą, visada lengviau, kai susiduriama su didesnėmis erdvėmis, tačiau, kaip teigia interjero specialistė Tori Golub (JAV), pasitelkus kūrybingumą ir vaizduotę, net palėpė su itin ribota erdve gali atrodyti gražiai ir jaukiai bei tapti nuostabia privačia erdve. Tad didžiausia problema mažoje erdvėje tampa ne pats erdvės dydis, bet daiktai, kuriuos reikia išdėstyti ankštoje patalpoje.
                                                                                     
  Štai keletas patarimų kaip mažą būstą paversti didesniu:
  §  Naudokite monochromatinę spalvų schemą;
  §  Rinkitės atitinkamo mastelio baldus (baldų dydis turi atitikti erdvės dydį);
  §  Pastatomus baldus rinkitės su aukštesnėmis kojelėmis;
  §  Rinkitės spinteles ar lentynas, kurios eitų iki lubų;
  §  Naudokite veidrodžius, stiklą ir kitus šviesą atspindinčius paviršius;
  §  Išnaudokite būste esančius kampus, užkampius, nišas;
  §  Įsileiskite šviesą – gerai apšviesta natūraliu ar dirbtiniu apšvietimu patalpa atrodys kur kas didesnė;
  §  Vietoj užuolaidų rinkitės žaliuzes;
  §  Neapkraukite paviršių daiktais;
  §  Venkite gausaus dekoravimo;
  §   Rinkitės minimalizmą.
   


×