Jump to content
Informacinė juosta
  • Viskas apie baldus vienoje vietoje
  • Gamyba, medžiagos, idėjos, sprendimai.
  • Dalijimasis praktinėmis ir teorinėmis žiniomis.
Greitis

Saulės ar vėjo elektrinė?

Recommended Posts

Sveiki. Noretus apsirupinti elektra is atsinaujinanciu saltiniu. Saules elektrines kiek suprantu daug populiaresnes, o kaipgi nedideles vejo jegaines mazam ukiui? Kokie butu pliusai-minusai kiekvienos elektrines? Gal patys turite ka isirenge?

Dalintis šiuo pranešimu


Pranešimo nuoroda
Dalintis kitose svetainėse

Lietuvoje vienareikšmiškai labiau apsimoka rengtis saulės modulius. Visų pirma, skaičiau kad 7kW saulės elektrinės įrengimas kainuoja dvigubiai pigiau negu 6kW vėjo jėgainės. Taip pat ji neturi jokių judančių dalių, beveik nereikalauja priežiūros. Vėjo jėgaines apsimoka įsirengti tik jeigu vietovės vėjo greitis yra daugiau nei 5/ms. Žodžiu, vargo daugiau negu naudos. Geras straipsnis apie vėjo jegaines yra čia https://www.giminija.lt/visa-tiesa-apie-mazas-vejo-jegaines/. Kalbant apie saulės elektrines, tai minusų nelabai ir galima atrast. Pati elektrinė kainuotų apie 7tūkst. eur 5kW galios. Atsiperkamumas - maždaug dešimtmetis, bent jau taip rašoma čia ( https://saulesgraza.lt/). Galima statytis akumuliatorių ir didesnės galios elektrinę, taip bus galima kaupti visą energijos perviršį jame, nors pilnai pakaktų ir dvigubos apskaitos, kai perviršis yra atiduodamas pasaugoti Lietuvos tinklams. Kalbant apie pačio stogo plotą, tai 1kW galios moduliams sumontuoti reikės 6kv metrų stogo.

Redaguota , Samuelis

Dalintis šiuo pranešimu


Pranešimo nuoroda
Dalintis kitose svetainėse

Labas Greiti ir Samueli,

man labai patiko ši ideja nemokamai ir be didelių išlaidų galima apšildyti įvairios paskirties patalpas

:)

 

 

 

Dalintis šiuo pranešimu


Pranešimo nuoroda
Dalintis kitose svetainėse
Domas

juokas juokais, bet diskusija pradzioje kaip ir rimta atrode. Griztant prie temos visur pilna straipnsiu apie nuosavas elektrines ir parama joms. Galiu suprasti, kad tai tik straipsniai ir didzioji dalis yra pagrazinta pvz., https://www.delfi.lt/multimedija/mano-elektra/pasitikrinkite-ar-saules-elektrine-jusu-kisenei-kiek-tai-kainuoja.d?id=77084861 bet tiesos del saules energijos panaudojimo naudos irgi turi buti, o ypac jei renkiesi kompleksini sprendima. O gal klystu ir tai tik dar nauja mada?

Dalintis šiuo pranešimu


Pranešimo nuoroda
Dalintis kitose svetainėse
Svečias
Atsakyti

×   Įklijuotas suformatuotas tekstas.   Pakeisti paprastu tekstu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Atkurtas Jūsų ankstesnis įrašas .   Ištrinti

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Sukurti naują...