Jump to content
News Ticker
 • Viskas apie baldus
 • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai

  Saulės ar vėjo elektrinė?


  Recommended Posts

  Lietuvoje vienareikšmiškai labiau apsimoka rengtis saulės modulius. Visų pirma, skaičiau kad 7kW saulės elektrinės įrengimas kainuoja dvigubiai pigiau negu 6kW vėjo jėgainės. Taip pat ji neturi jokių judančių dalių, beveik nereikalauja priežiūros. Vėjo jėgaines apsimoka įsirengti tik jeigu vietovės vėjo greitis yra daugiau nei 5/ms. Žodžiu, vargo daugiau negu naudos. Geras straipsnis apie vėjo jegaines yra čia https://www.giminija.lt/visa-tiesa-apie-mazas-vejo-jegaines/. Kalbant apie saulės elektrines, tai minusų nelabai ir galima atrast. Pati elektrinė kainuotų apie 7tūkst. eur 5kW galios. Atsiperkamumas - maždaug dešimtmetis, bent jau taip rašoma čia ( https://saulesgraza.lt/). Galima statytis akumuliatorių ir didesnės galios elektrinę, taip bus galima kaupti visą energijos perviršį jame, nors pilnai pakaktų ir dvigubos apskaitos, kai perviršis yra atiduodamas pasaugoti Lietuvos tinklams. Kalbant apie pačio stogo plotą, tai 1kW galios moduliams sumontuoti reikės 6kv metrų stogo.

  Redaguota , Samuelis
  Pranešimo nuoroda
  Dalintis kitose svetainėse
  • 2 weeks later...
  • Simonas changed the title to Saulės ar vėjo elektrinė?
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

  juokas juokais, bet diskusija pradzioje kaip ir rimta atrode. Griztant prie temos visur pilna straipnsiu apie nuosavas elektrines ir parama joms. Galiu suprasti, kad tai tik straipsniai ir didzioji dalis yra pagrazinta pvz., https://www.delfi.lt/multimedija/mano-elektra/pasitikrinkite-ar-saules-elektrine-jusu-kisenei-kiek-tai-kainuoja.d?id=77084861 bet tiesos del saules energijos panaudojimo naudos irgi turi buti, o ypac jei renkiesi kompleksini sprendima. O gal klystu ir tai tik dar nauja mada?

  Pranešimo nuoroda
  Dalintis kitose svetainėse
  • 1 year later...
  • 9 months later...

  Kaimynai pasistatė saulės kolektorius ant stogo, tai sakė labai patenkinti. Mane irgi labai sudomino šitas sprendimas. Tik galvoju, jei jau dėčiausi saulės kolektorius, tai gal reikėtų ir saulės kolektorių-vandens šildytuvą. Daug apie tai dar neišsiaiškinau, kokie pliusai-minusai, ar verta investuoti. Lauksiu jūsų patarimų.

  Pranešimo nuoroda
  Dalintis kitose svetainėse

  Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

  Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

  Susikurti paskyrą

  Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

  Registruotis

  Prisijungti

  Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

  Prisijungti Dabar
  ×
  ×
  • Sukurti naują...