Jump to content
News Ticker
  • Viskas apie baldus
  • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai

    Google sketchup


    Recommended Posts

    Sveiki, pristatau programą kuria pats išmokau naudotis per kelias savaites. Viskas yra youtube, todėl įkeliu linkus kurie man padėjo suprojektuoti savo drabužinę (prisegu foto). Iš karto sakau kad labai paprasta naudotis, nereikia gero kompo ir panašiai. Žodžiu prie esmės:

    Visų pirma reikia parsisiųsti google sketchup programą, galima imti free versiją tiesiog google įrašius programos pavadinimą. Aš dariau vagies keliu, parsisiunčiau iš karto pilną versiją iš Linkomanijos. 

    Toliau žiūrim pirmą video. Jame parodyta kaip šia programėle nusipaišyti paprasčiausią lentynos maketą. Blogas dalykas tame, kad šiame video viskas paišoma neatsižvelgiant į tai, kad vėliau reiks paskaičiuoti medžio plokščių išmatavimus. (antram video bus pavaizduota tas). Na bet bendram vaizdui susidaryti užtenka. Einam prie naudingesnių video.

     

    Šiame video parodytos labai svarbios komandos sketchup programoje, kalba angliškai ir kartais per greitai. 

    Linijų braižymas: spaudžiam pieštuką, ir orientuodami pagal spalvotas kraštines nukreipiame kitą tašką, suvedam į klaviatūrą norimą atstuma ir spaudžiam enter. vsio, jūsų reikiamo ilgio kraštinė yra. vėliau brėžiam dar vieną 18mm kraštinę, tada dar dvi kad sujungtume visas į stačiakampį ir turime norimų matmenų plokštės pagrindą.

    Tam kad tai taptų realia pokšte reikia spausti P ant klaviatūros arba rasti push tool įrankių juostoje. Su push tool spaudžiam ant plokštės pagrindo ir judinant pelę matom kad ji "auga" palei tai kur mes judinam pelę. įvedam kokio aukščio norim kraštinės ir turim visą plokštę. Prieš pradedant braižyti naują plokštę reikia tris kartus paspausti ant plokštės ir paspausti G ir enter. Šia komanda sugrupuosime plokštę tam, kad programa matytų ją kaip vientisą, o ne atskiras kraštines ir ploštumas. To reikia kuriant layerius (veliau paaiškinsiu) ir kopijuojant. Tam kad redaguoti sukurtą plokštę spaudžiam tris kartus ir koreguojam. 

    Kopijavimas (iš pradžių gal bus sunku, bet vėliau tai labai pagreitins darbą) (paspaudžiam ant strėlytės į visas puses arba tiesiog M raidę, tada ctrl ir imam medžiagos kampą ir tempiam kur reikia). Prieš tempiant kažkur rekomentuoju su rulete pasižymėti vietą, kurioje reikia lentynos (ar ką jus ten kopijuojat). Su rulete ant kraštinės galima užsidėti tarkim žymą ties 600mm ir tada atvilkti savo kopijuotą detalę.

    Kaip naudoti layerius ir kam jie reikalingi. Jie reikalingi tam, kad galėtume reikalui esant panaikinti trumpam kažką. Pvz mano paveikslėliuose matosi geltona, raudona, zalia ir mėlyna sienos. Aš iš jų padaraiau 4 layerius, todėl galiu bet kada juos paslėpti kad galėčiau projektuoti patalpos viduje. Toliau dar 3 layeriai yra trys lentynos. Kiekvieną kart nubraižius lentynos komponentą reikia jį įtraukti prie riekiamo layerio. Nes kitaip jis gali būti prištas prie kitos sienos, lentynos ar pan. Kaip matote galima viską spalvinti, pavadinti kaip norim ir pan. (atsidarius programelę viršuje einam ant WINDOW ir padedam varnelę ant entity info ir layers, tam kad turėtume mums reikiames lenteles)

     

    Visų video iki galo nebūtina žiūrėti, bet informacija kurios reikia nubraižyt tai ką aš nubraižiau užteks (taip pat ir stalčiams nubraižyti užteks, braižant bėgelius tiesiog reikiamų matmenų komponentą nubraižom ir toliau piešiam stalčių).

    Čia surašiau tik esmines komandas, video jos bus parodytos su vaizdu, parodyta papildomos komandos ir pan. Nesu šios programos ekspertas, tiesiog parodau ką išmokau, nors prieš tai daugiausiai ką buvau susidūręs su baldais tai iš trukmės užsakiau 2600x1300plokštę kurią priklijavau prie sienos ir užkabinau TV. :) :)  Galvojau kad reikia pabaigt mokslus kad nubraižyti panašius brėžinius, tai yra labai sudėtinga ir pan. pasirodo youtube gali visko išmokyti. Galiu aš, galit ir jūs.

    Sėkmės darbuose!

    P.S. tikiuosi supratot ką čia prirašiau, jei neaišku ar kylą klausimų rašom komentarus, pasistengsiu padėti. 

     

    bendras su matavimais.JPG

    geltona ir raudona.JPG

    raudona ir geltona.JPG

    visa.JPG

    Redaguota , Lukas
    • Patinka 4
    Pranešimo nuoroda
    Dalintis kitose svetainėse
    prieš 8 valandas , Vytukas rašė:

    Ar yra komandos sugrupuoti detales, isgrupuoti detales. Bei ar galima uzapvalinti detales pvz stalas pusapvalis ar  lenktos deteles ir tt..

     

    Vienos dalies grupavimui naudojam G raidę, o kelių detalių grupavimui naudojam layers(yra parašyta mano, plius video paaiškinta).

    Dėl uzapvalinimo nežinau, turėtų būti galima, nes namus projektuoja ir panašiai. Tik reikia gilintis. 

    Spalvų ir medžiagų yra nemažai programoje. Tik reikia tikrintis ar tau tiks. 

    • Patinka 1
    Pranešimo nuoroda
    Dalintis kitose svetainėse
    prieš 9 minutes, Lukas rašė:

    Vienos dalies grupavimui naudojam G raidę, o kelių detalių grupavimui naudojam layers(yra parašyta mano, plius video paaiškinta).

    Dėl uzapvalinimo nežinau, turėtų būti galima, nes namus projektuoja ir panašiai. Tik reikia gilintis. 

    Spalvų ir medžiagų yra nemažai programoje. Tik reikia tikrintis ar tau tiks. 

    Reikes pasigilinti :)

     Saunuolis Lukai, aciu uz info.  Matau smarkiai pasistengei :)

    Redaguota , Bicas
    Pranešimo nuoroda
    Dalintis kitose svetainėse
    prieš 42 minutes, Bicas rašė:

    Reikes pasigilinti :)

     Saunuolis Lukai, aciu uz info.  Matau smarkiai pasistengei :)

    Ranka ranką plauna. Forumas gelbėja man gaminant spintą, aš gal kažkam pagelbėsiu mintis perkelti į kompiuterio ekraną :)

    • Patinka 1
    Pranešimo nuoroda
    Dalintis kitose svetainėse
    • 4 months later...

    Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

    Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

    Susikurti paskyrą

    Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

    Registruotis

    Prisijungti

    Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

    Prisijungti Dabar
    ×
    ×
    • Sukurti naują...