Jump to content
News Ticker
 • Viskas apie baldus
 • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai

  Uosio ir ąžuolo charakteristikos


  Recommended Posts

  Uosis ar ąžuolas ?

  Šį klausimą girdžiu labai dažnai. Kuris kietmedis yra geresnis ir popiuliaresnis baldų gamyboje? Kokie pagrindiniai jų skirtumai, savybės.  Trumpa apžvalga:

  Uosio mediena vertinama dėl savo sunkumo, kietumo. Uosis atsparus biologiniam poveikiui, ąžuolui nenusileidžia nei savo tekstūra ir rašto įmantrumu, nei tvirtumu.  Taip pat uosio mediena labai elastinga, atspari smūgiams.

  Uosio medienos tekstūra yra ryški, kontrastinga, marga, įdomi, matomi dideli rašto lankai. Beicuojant ar alyvuojant medieną raštai dar labiau paryškėja. Beicuojant tamseniu beicu / balinant alyva uosio spalviškumas vienodėja, bet medienos tekstūra išlieka.

  Ąžuolo mediena yra ilgaamžė, itin atspari drėgmei, kieta ir gerai lenkiama. Taip pat atspari puviniui ir įvairiems grybeliniams susirgimams. Lyginant įvairią medieną, galima daryti išvadą – kuo prastesnėmis sąlygomis augo medis, tuo vertingesnė jo mediena. Štai todėl labiausiai vertinama iš atšiaurių kraštų gaunama ąžuolo mediena.

  Ąžuolas yra tamsus, su nedidele spalvine variacija.  Dengiant paviršių matosi medienos spalviškumas, tekstūra. Beicuojant tamsesniu beicu, medienos spalviškumas vienodėja. Ąžuolo rievės ir tekstūra ryški, dar labiau pabrėžiami  šukuojant / sendinant paviršių.

   Tad pagrindiniai skirtumai lemiantys pasirinkimą yra :

  •  kaina;
  • spalviškumas; 
  • tekstūra;
  • aplinkos drėgnumas
  • dengimas

  20171222_142423.jpg

  20181207_092528.jpg

  20190510_134501.jpg

  rustic.jpg

  20191125_102819.jpg

  Pranešimo nuoroda
  Dalintis kitose svetainėse

  Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

  Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

  Susikurti paskyrą

  Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

  Registruotis

  Prisijungti

  Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

  Prisijungti Dabar
  ×
  ×
  • Sukurti naują...