Jump to content
News Ticker
  • Viskas apie baldus
  • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai
    • Kietųjų baldų priežiūros ir valymo priemonės

         (0 atsiliepimų )

      Tam, kad baldai ilgai džiugintų savo naujumu bei ilgai tarnautų, būtina nuosekli jų priežiūra. Lietuvos rinkoje valymo priemonių pasirinkimas gana gausus, tačiau svarbu paminėti, kad baldų priežiūros ir valymo priemonės skiriasi savo paskirtimi, tad prieš įsigyjant priemones būtina pasidomėti, kokiems baldų paviršiams jos skirtos. Netinkamai parinktos priemonės gali pakenkti baldų paviršiams nepataisomai. Taip pat svarbu ir kokiu audiniu valomi ar poliruojami baldai. Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, tai baldų valymas naudojant šiurkščias, aštrias kempinėles, kuriomis išbraižomi tiek matiniai, tiek blizgūs paviršiai. Netinka baldų valymui ir rūgštiniai ar abrazyvinių dalelių turintys produktai, plovimo priemonės su chloru, skiedikliai, benzinas, acetonas ir panašios agresyvios medžiagos. Svarbu pažymėti ir tai, kad baldams kenkia ilgalaikė ir gausi drėgmė, ypač drėgmei jautrūs sujungimai, tad išsiliejus skysčiams - suvalykite juos nedelsiant, o atlikdami valymo darbus – nenaudokite gausaus kiekio vandens. Kasdienė baldinių paviršių valymo priemonė yra švelnaus audinio šluostė lengvai suvilgyta  muiluotu vandeniu. Po to baldus būtina gerai nusausinti, kad neliktų nei menkiausių drėgmės likučių.

      Medžio masyvo baldų priežiūra

      Mediena yra organinė, gyva medžiaga, kurią veikia aplinka. Todėl mediena bei iš jos pagaminti baldai reaguoja į drėgną ar sausą orą. Labai šiltoje, sausoje patalpoje mediena išdžiūsta ir traukiasi, o drėgnoje išbrinksta ir plečiasi. Štai kodėl labai svarbu medienos gaminius kruopščiai prižiūrėti, laiku valyti ir apsaugoti nuo išorinių veiksnių poveikio.

      Natūraliausias ir efektyviausias būdas apsaugoti medieną yra aliejus. Aliejumi impregnuota mediena tampa atspari drėgmei ir įgauna gražų atspalvį. Aliejai ne tik sukuria apsauginį sluoksnį ant medienos paviršiaus, bet, įsigėrę į gilesnius sluoksnius, sudaro apsauginį barjerą iš vidaus. Medienos aliejus su kietaisiais vaškais ypač tinka baldams, stalviršiams, medinėms lentelėms, įrankiams. Permatomas arba skaidrus natūralių augalinių aliejų ir vaško derinys neleis medienai išdžiūti, brinkti, paviršiai taps atsparūs spalvotiems skysčiams, vandeniui ar intensyvios spalvos daržovių, uogų sultims. Aliejų yra įvairių rūšių, vieni jų universalios paskirties, kiti priskirtini tam tikroms medienos rūšims. Štai keletas kokybiškų produktų:

      ·       Tung aliejus – tai tungamedžio aliejus, kuris medieną apsaugo nuo karščio, šalčio, drėgmės, alkoholio pėdsakų ir kt. Padengti paviršiai įgauna matiškumą;

      ·       Tikmedžio aliejus – naudojamas blizgiam efektui išgauti. Tikmedžio aliejus prasiskverbia į medieną, atstatydamas jos natūralią spalvą ir išvaizdą;

      ·       Daniškas aliejus  WOCA – aliejus pagamintas vandens pagrindu, draugiškas aplinkai, pakanka vieno sluoksnio, kuris apsaugo ir nudažo medienos gaminius;

      ·       BOLIA – medienos valymo ir priežiūros produktai pasižymintys nepriekaištinga kokybe. Valikliai pagaminti natūralių muilų pagrindu, ekologiški ir draugiški aplinkai.

      Medžio masyvo baldų atnaujinimui galima rinktis ir natūralų medienos vašką. Natūralaus virinto sėmenų aliejaus, bičių vaško, natūralaus terpentino ir kanifolijos mišinys sukuria unikalią apsaugą nuo įvairių medinių paviršių dėvėjimosi, pelėsio ir drėgmės. Vašku padengti paviršiai atrodo kaip lakuoti, apsaugai sukurti pakanka vieno sluoksnio. Organinis vaškas dengiamas kempine arba audiniu plonu sluoksniu, paliekant jį įsigerti 1 val., po to paviršių būtina nupoliruoti, tai galima atlikti poliravimo mašina arba švariu, minkštu audinio gabalėliu. Itin kietos konsistencijos baldų restauracinis vaškas naudojamas gilesniems paviršių pažeidimams. Vaškas pakaitinamas ir nedideliais kiekiais tepamas ant įvairių įbrėžimų, įskilimų ir kitų  pažeidimų ar defektų.

      Baldų polirolis – tinka vaškuotai, sendintai medienai. Pienelio konsistencijos priemonė atnaujina medieną, pašalina purvą, pirštų atspaudus, turi dezinfekcinių savybių, apsaugo medieną  nuo pelėsio ir miltligės. Priemonė giliai įsiskverbia ir maitina medieną, apsaugo ir atkuria paviršiaus blizgėjimą. Priemonė užpurškiama ant paviršiaus ar ant šluostės ir valoma tol, kol paviršius tampa tolygiai blizgus.

      Dažytų, lakuotų MDF plokštės baldų priežiūra

      Baldai pagaminti iš MDF (medžio dulkių plokštė), lakuoti ar dažyti jų paviršiai taip pat reikalauja atitinkamos priežiūros. Lakuotus paviršius lengva valyti, jie atsparūs dulkėms ir nešvarumams, tačiau sugadinus lakuotą ar dažytą paviršių jį atkurti bus sudėtinga. Lakuoti ir dažyti paviršiai jautrūs mechaniniams pažeidimams. Niekada nenaudokite aštrių šluosčių, agresyvių, šlifavimo savybių turinčių valymo priemonių, priemonių savo sudėtyje turinčių tirpiklio ar skiediklio priemaišų, nenaudokite per daug vandens. Tokiems paviršiams nuvalyti pakanka drėgnos šluostės, suvilgytos šiltame muiluotame vandenyje (tinka lašelis universalaus valiklio „Fairy“). Rinkoje galite rasti ir aukštos kokybės baldų valymo priemonių, kurios jau paruoštos naudojimui, pakanka užpurkšti ant šluostės ar paviršiaus ir kruopščiai nuvalyti.  „UNIKA“ viena populiariausių baldų ir grindų priežiūros priemonių gamintoja Jungtinėje Karalystėje. Tai naujos kartos valymo ir priežiūros produktai pasižymintys nepriekaištinga kokybe, inovatyvia sudėtimi, nesudėtingu naudojimu.

      unika gloss cleaner – kopija.jpegUNIKA gloss surface cleaner – kopija.jpg


      Vartotojų atsiliepimai


    ×
    ×
    • Sukurti naują...