Jump to content
News Ticker
  • Viskas apie baldus
  • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai
    • Populiariausi interjero stiliai

         (0 atsiliepimų )

      Agnė

      Kurdami namų erdvę, dažniausiai susiduriame su klausimais - kaip papuošti savo namus, kaip suderinti naujai įsigytus daiktus su jau pamėgtais senais, kokią interjero stilistiką pasirinkti? Ir nors interjero profesionalai linkę maišyti skirtingus elementus iš kelių dekoravimo stilių, labai svarbu yra nustatyti pagrindinius kiekvieno iš jų aspektus. Taigi, toliau aptarsime pagrindinius elementus, kurie charakterizuoja kiekvieną interjero stilių.

       Skandinaviško stiliaus pagrindiniai bruožai

      Įkvėptas šiaurės šalių sniego, kalnų ir fiordų ''Scandi'' interjeras tapo bene ryškiausiai pastebimu pokyčiu interjero dizaino rinkoje visame pasaulyje. Šis nesenstantis interjero stilius pristatė greitai išpopuliarėjusį minimalistinį požiūrį į vidinės architektūros erdvę, kuris tęsiasi iki šių dienų. Skandinaviškas stilius sugrąžino į interjerą jaukumą, šviesos bei erdvės pojūtį, švarias linijas, tekstūrų įvairovę.

      Skandinavijos šalių interjero dizainas – tai tinkamo šviesos ir spalvos kiekio mišinys. Tai funkcionalumo ir formos konvergencija. Skandinaviški baldai pasižymi švelniais kontūrais, spalvingais akcentais, subalansuotu dizainu bei organinėmis medžiagomis. Paprastai skandinaviško dizaino pavyzdys prilygsta tikslumui ir šiuolaikiškumui, tačiau šis interjero stilius į namus gali įnešti ir natūralų grožį, pasitelkdamas medieną, natūralias spalvas. Kadangi šio interjero pagrindiniai bruožai – kuo daugiau šviesos ir natūralių medžiagų, suprantama, kad dominuojanti interjero spalva – balta, o medžiagos – mediena, natūralūs audiniai, kailis.

      Kuriant skandinavišką interjerą nereikėtų pamiršti, kad šis stilius gali būti –  „country'' (angl. kaimas) ir modernus. „Country'' interjero stilius puikus pasirinkimas pavargusiems nuo miesto ritmo ir urbanistinių interjerų. Čia persipina Skandinavijos šalių tradicijos, folkloro elementai. Skandinaviškas kaimo stilius formuojamas pasitelkiant šviesias spalvas. Sienos paprastai dažomos baltais ar pilkšvais atspalviais, grindys gaminamos iš kietmedžio, grubaus pjaustymo ar regeneruotos medienos. Medinės grindys dažniausiai išblukinamos, išbalinamos arba dažomos baltai. Baldai gaminami iš medienos arba regeneruotos medienos, kuri sukuria seno, naudoto daikto įvaizdį. Kuriant skandinaviško kaimo estetiką, svarbu nepamiršti tekstilės. Populiarūs dryžuoti arba floristiniais raštais dekoruoti natūralių audinių (medvilnės, lino, vilnos) lovos užtiesalai, antklodės, pagalvėlės, vilnoniai pledai. Skandinaviško stiliaus interjeruose niekada nebuvo populiarūs dideli kilimai, kiliminė danga, tačiau dažnai galima pastebėti medinių grindų dekoravimą nedideliais kilimėliais, avikailiais.

      scandi kaimas.PNGkaimo.PNGkaimiskas.PNG

       

      Modernus skandinaviškas stilius orientuotas į šiltą funkcionalumą, švarias linijas, nepriekaištingą meistriškumą, ne per didelę eleganciją. Interjere dominuoja baltos, pilkos, gelsvos spalvų tonai, medinės grindys, dideli langai, aukštos lubos. Šiuolaikiniame skandinaviškame interjere natūralios medžiagos maišomos su nenatūraliomis. Galimi įvairūs medienos, faneruotos medžio lukšto plokštės, stiklo, lengvų metalo konstrukcijų deriniai. Baldai gali būti dažomi ne tik matine spalva, bet ir blizgia. Interjere puikiai dera blizgūs paviršiai ir tiesios linijos. Šiai skandinaviško stiliaus atšakai būdingas akivaizdus minimalizmas, kuris reiškia erdvius kambarius su minimalistinėmis detalėmis, negausiais aksesuarais ir mažai baldų. Tai paprastumo, rafinuotumo, grožio ir praktiškumo derinys.

      Fireplace-Scandinavian-Interior.jpg10-Scandinavian-Style-photo.jpg

       

      Modernaus interjero pagrindiniai bruožai

      Modernus interjero dizainas supaprastino požiūrį į erdves, pabrėždamas funkcionalumą. Šis stilius puikiai tinka mažoms erdvėms, nes nėra perkrautas nereikalingomis detalėmis, todėl sukuria erdvės iliuziją. Modernas yra gana platus dizaino terminas, kuris dažniausiai reiškia namus su švariomis, aiškiomis linijomis, paprasta spalvų palete ir tokiomis medžiagomis kaip metalas, stiklas, plastikas. Moderniame interjere visi elementai, įskaitant ir baldus, sukuria paprastumo jausmą. Šis stilius apibūdinamas kaip aptakiu, tvarkingu bei neturinčiu daug aksesuarų.

      Vienas iš svarbiausių šio interjero stiliaus elementų yra forma. Kuriant modernų interjerą naudojamos geometrinės figūros – kvadratai ir stačiakampiai kartu su lygiomis kreivėmis, apvalios figūros, ovalai, plokšti paviršiai. Modernus stilius ypatingas tuo, kad interjero kūrybai galima naudoti daugybę medžiagų. Dažniausiai naudojamas plastikas ir mediena, pastaroji dažnai padengiama nepermatoma apdaila. Mediena neretai naudojama ir kaip kontrastas su dirbtinėmis medžiagomis. Moderniame interjere svarbų vaidmenį atlieka metalo elementai, tai viena iš moderniausių medžiagų, kuri naudojama bet kuriame interjero elemente nuo kėdės iki šviestuvų korpuso. Stiklas bei plastikas pasitelkiamas lygių, švarių linijų išgavimui.

      Modernią interjero stilistiką dažniausiai renkasi jauni, aktyvūs, šiuolaikiški miestų ir miestelių žmonės, kuriems itin svarbus kiekvienos interjero detalės funkcionalumas. Tai žmonės, kuriems itin svarbu, kad namai taptų ne tik patogia poilsio zona, bet čia puikiai derėtų šiuolaikiško gyvenimo būdo ypatumai ir technologijos.

       Modern-Contemp-7.jpgContemporary-Style-Living-Room.jpg

       

      Klasikinio stiliaus pagrindiniai bruožai

      Klasicizmo stilius pasirodė visuose XVII-XIX a. Europos menuose: literatūroje, mene, muzikoje, architektūroje. Klasikinio interjero dizainas pasižymi elegancija ir ypatingu rafinuotumu. Tai kilnus dekoravimas, išskirtinės kokybės medžiagos, preciziškų detalių gausa, kurios randamos baldų struktūroje, apšvietime ir kt. Šio stiliaus baldai itin meniški, juose pamatysime raižinių ar inkrustacijų, augalinės tematikos puošybos  elementų ar net leitmotyvų, scenų iš legendų. Baldai pasižymi grakščiomis formomis, taisyklingomis geometrinėmis figūromis, gaminami iš kokybiškos medienos, dažniausiai, raudonmedžio, riešuto. Durys ir langai su aiškiais kontūrais, grindų danga iš natūralaus medžio, akmens arba marmuro, raštuotų kilimų. Ne ką mažiau svarbus interjero elementas – židinys, kurio dėka sukuriamas jaukumas ir šiluma. Kolonos, prabangaus audinio užuolaidos, neatkreipiantys dėmesio karnizai, vazos ir statulėlės, daug veidrodžių – tai pagrindiniai klasikinio stiliaus interjero dekoravimo elementai.

      Klasikinis stilius patrauklus ramiomis spalvomis, didinga bei oria atmosfera, tad dažniausiai jį renkasi žmonės, turintys nusistovėjusį skonį, taip pat tie, kurie labiau linkę laikytis senų kultūros vertybių ir tradicijų, o ne trumpalaikės mados.

      klasika4.jpgklasika3.jpg

       

      Industrinio interjero pagrindiniai bruožai

      Industrinis dizainas iš esmės laikomas XX amžiaus fenomenu. Šio interjero stiliaus atgimimo pradžia siekia 2000 m. ir populiarus iki šių dienų. Industrinį gyvenamosios erdvės dizainą itin vertina netradicinės erdvės (loftų) savininkai. Šis stilius dažniausiai siejamas su didele atvira erdve, kuri neperskirta sienomis, bet išskaidyta į funkcines zonas, aukštomis, paprastai iki 10 m lubomis, dideliais langais.  Industrinio interjero išskirtinis bruožas yra perdirbtos pramonėje naudojamos medžiagos ar detalės, matomos statybinės medžiagos (plytų sienos, betono grindys, neužmaskuoti vamzdžiai, komunikacijų laidai, įvairios mechanizmų detalės ir pan.), pritaikomi seni ar visai kitą paskirtį turintys daiktai. Šie elementai sukuria „sandėlio“ jausmą, kuris yra šio stiliaus galutinis tikslas. Norint išgauti industrinį jausmą, naudojamos neutralios spalvos, viena išskirtinių, tai pilka ir visi jos atspalviai. Pagrindinės interjero kūrimo medžiagos yra metalas, betonas, mediena, geležis ir plytos. Gausu metalinių, chromo, vario, akcentų balduose bei šviestuvuose. Audiniai natūralūs – medvilnė, linas, vilna, oda ir net parašiutinis šilkas. Šį stilių labiausiai papildo vintažiniai baldai, puikus derinys ir  minimalistinio, skandinaviško ar kt. stiliaus baldai bei aksesuarai. Tokiuose namuose baldai pasižymi mobilumu, funkcionalumu, transformavimosi galimybėmis.

      Taigi industrinis interjero stilius suteikia unikalią galimybę įvairią pramoninę žaliavą derinti su rafinuotumu, elegancija, šiuolaikiškumu bei klasika. Tai drąsūs, netradiciniai sprendimai, daugybė kontrastų bei tobula pusiausvyra tarp „šilto“ ir „šalto“.

      industrial-home-details_exposed-brick.jpgindustr2.jpg

       

      Eklektiško interjero pagrindiniai bruožai

      Eklektiškas interjeras sukuriamas derinant įvairių laikotarpių bei stilių elementus, kurie sujungiami į bendrą darnią, subalansuotą erdvės visumą. Šiuo metu eklektiškas stilius yra populiarumo viršūnėje, tai stilius pasižymintis itin ryškiu individualumu, kūrybiškumu bei daugialypumu. Šio stiliaus apimtis gana plati, čia suteikiama galimybė derinti du ar tris stilius viename interjere. Vienintelė tokio stiliaus sintezės sąlyga yra ta, kad nevalia peržengti ribos tarp kontrasto ir chaoso. Taip pat, nepaisant kai kurių elementų suskaidymo, eklektiškas interjeras turi atrodyti harmoningai lyg vienas didelis paveikslas.

      Siekiant sukurti darnų ir unikalų eklektišką interjerą - būtina remtis paprasta spalvų schema, medžiagų tekstūra, subtiliu skoniu. Šis interjeras mėgsta erdvumą, šviežumą ir eleganciją. Viena iš pagrindinių eklektizmo taisyklių – tai dėmesys dekoravimui. Raižyti baldai iš medžio masyvo, elegantiškos, lenktomis kojomis kėdės, kalvystės elementai labai puošia ir išpildo eklektišką interjerą. Baldų pagrindiniai kriterijai yra komfortas ir patogumas, o visi kambariuose esantys daiktai turi būti ne tik gražūs, bet ir praktiški, funkcionalūs. Todėl nenuostabu, kad eklektiškame interjere dažnai galima rasti senovinius ir šiuolaikiškus baldus, kurie papildo vienas kitą. Iš stiklo pagamintas stalas gali puikiai žiūrėtis su klasikinėmis, aukso spalvos siūlais siuvinėtomis, kėdėmis ir kt.

      Bazinės interjero spalvos yra ramios, natūralios: smėlio, kremo, pastelė, ruda ir balta spalvos bei jų atspalviai. Neišsiversime ir be tankios, brangios, aukštos kokybės tekstilės. Masyvios užuolaidos, didelės drapiruotės, prabangios lovatiesės, pagalvėlės ant minkštų baldų, baldakimai, nėriniai, raišteliai – visa tai sumaišoma eklektiškai. Eklektizmui būdingi geometriniai raštai iš kurių populiariausi yra zigzagai, vertikalios ir horizontalios juostos, apskritimai.

      Grindys dengiamos parketu, laminatu, medinėmis lentomis ar plytelėmis. Ant grindų tiesiami rankų darbo kilimai, dekoruoti įvairiais raštais, gėlėmis. Lubos galimos viengubos arba daugiasluoksnės su apdailos elementais arba dažytos. Sienos dekoruojamos tapetais, dekoratyviniu tinku, galima sienų tapyba. Norint išgauti didesnį kontrastą galima vieną sieną padekoruoti plytų mūriniu. Šviestuvų pasirinkimas platus, pradedant klasikiniu krištolu ir baigiant šiuolaikiniais modeliais.

       eclec geras.jpgeclect2.jpg

      Redaguota , Agnė


      Vartotojų atsiliepimai


    ×
    ×
    • Sukurti naują...