Jump to content
News Ticker
  • Viskas apie baldus
  • Gamyba Medžiagos Idėjos Sprendimai
    • Agnė
      Tam, kad baldai ilgai džiugintų savo naujumu bei ilgai tarnautų, būtina nuosekli jų priežiūra. Lietuvos rinkoje valymo priemonių pasirinkimas gana gausus, tačiau svarbu paminėti, kad baldų priežiūros ir valymo priemonės skiriasi savo paskirtimi, tad prieš įsigyjant priemones būtina pasidomėti, kokiems baldų paviršiams jos skirtos. Netinkamai parinktos priemonės gali pakenkti baldų paviršiams nepataisomai. Taip pat svarbu ir kokiu audiniu valomi ar poliruojami baldai. Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, tai baldų valymas naudojant šiurkščias, aštrias kempinėles, kuriomis išbraižomi tiek matiniai, tiek blizgūs paviršiai. Netinka baldų valymui ir rūgštiniai ar abrazyvinių dalelių turintys produktai, plovimo priemonės su chloru, skiedikliai, benzinas, acetonas ir panašios agresyvios medžiagos. Svarbu pažymėti ir tai, kad baldams kenkia ilgalaikė ir gausi drėgmė, ypač drėgmei jautrūs sujungimai, tad išsiliejus skysčiams - suvalykite juos nedelsiant, o atlikdami valymo darbus – nenaudokite gausaus kiekio vandens. Kasdienė baldinių paviršių valymo priemonė yra švelnaus audinio šluostė lengvai suvilgyta  muiluotu vandeniu. Po to baldus būtina gerai nusausinti, kad neliktų nei menkiausių drėgmės likučių.
      Medžio masyvo baldų priežiūra
      Mediena yra organinė, gyva medžiaga, kurią veikia aplinka. Todėl mediena bei iš jos pagaminti baldai reaguoja į drėgną ar sausą orą. Labai šiltoje, sausoje patalpoje mediena išdžiūsta ir traukiasi, o drėgnoje išbrinksta ir plečiasi. Štai kodėl labai svarbu medienos gaminius kruopščiai prižiūrėti, laiku valyti ir apsaugoti nuo išorinių veiksnių poveikio.
      Natūraliausias ir efektyviausias būdas apsaugoti medieną yra aliejus. Aliejumi impregnuota mediena tampa atspari drėgmei ir įgauna gražų atspalvį. Aliejai ne tik sukuria apsauginį sluoksnį ant medienos paviršiaus, bet, įsigėrę į gilesnius sluoksnius, sudaro apsauginį barjerą iš vidaus. Medienos aliejus su kietaisiais vaškais ypač tinka baldams, stalviršiams, medinėms lentelėms, įrankiams. Permatomas arba skaidrus natūralių augalinių aliejų ir vaško derinys neleis medienai išdžiūti, brinkti, paviršiai taps atsparūs spalvotiems skysčiams, vandeniui ar intensyvios spalvos daržovių, uogų sultims. Aliejų yra įvairių rūšių, vieni jų universalios paskirties, kiti priskirtini tam tikroms medienos rūšims. Štai keletas kokybiškų produktų:
      ·       Tung aliejus – tai tungamedžio aliejus, kuris medieną apsaugo nuo karščio, šalčio, drėgmės, alkoholio pėdsakų ir kt. Padengti paviršiai įgauna matiškumą;
      ·       Tikmedžio aliejus – naudojamas blizgiam efektui išgauti. Tikmedžio aliejus prasiskverbia į medieną, atstatydamas jos natūralią spalvą ir išvaizdą;
      ·       Daniškas aliejus  WOCA – aliejus pagamintas vandens pagrindu, draugiškas aplinkai, pakanka vieno sluoksnio, kuris apsaugo ir nudažo medienos gaminius;
      ·       BOLIA – medienos valymo ir priežiūros produktai pasižymintys nepriekaištinga kokybe. Valikliai pagaminti natūralių muilų pagrindu, ekologiški ir draugiški aplinkai.
      Medžio masyvo baldų atnaujinimui galima rinktis ir natūralų medienos vašką. Natūralaus virinto sėmenų aliejaus, bičių vaško, natūralaus terpentino ir kanifolijos mišinys sukuria unikalią apsaugą nuo įvairių medinių paviršių dėvėjimosi, pelėsio ir drėgmės. Vašku padengti paviršiai atrodo kaip lakuoti, apsaugai sukurti pakanka vieno sluoksnio. Organinis vaškas dengiamas kempine arba audiniu plonu sluoksniu, paliekant jį įsigerti 1 val., po to paviršių būtina nupoliruoti, tai galima atlikti poliravimo mašina arba švariu, minkštu audinio gabalėliu. Itin kietos konsistencijos baldų restauracinis vaškas naudojamas gilesniems paviršių pažeidimams. Vaškas pakaitinamas ir nedideliais kiekiais tepamas ant įvairių įbrėžimų, įskilimų ir kitų  pažeidimų ar defektų.
      Baldų polirolis – tinka vaškuotai, sendintai medienai. Pienelio konsistencijos priemonė atnaujina medieną, pašalina purvą, pirštų atspaudus, turi dezinfekcinių savybių, apsaugo medieną  nuo pelėsio ir miltligės. Priemonė giliai įsiskverbia ir maitina medieną, apsaugo ir atkuria paviršiaus blizgėjimą. Priemonė užpurškiama ant paviršiaus ar ant šluostės ir valoma tol, kol paviršius tampa tolygiai blizgus.
      Dažytų, lakuotų MDF plokštės baldų priežiūra
      Baldai pagaminti iš MDF (medžio dulkių plokštė), lakuoti ar dažyti jų paviršiai taip pat reikalauja atitinkamos priežiūros. Lakuotus paviršius lengva valyti, jie atsparūs dulkėms ir nešvarumams, tačiau sugadinus lakuotą ar dažytą paviršių jį atkurti bus sudėtinga. Lakuoti ir dažyti paviršiai jautrūs mechaniniams pažeidimams. Niekada nenaudokite aštrių šluosčių, agresyvių, šlifavimo savybių turinčių valymo priemonių, priemonių savo sudėtyje turinčių tirpiklio ar skiediklio priemaišų, nenaudokite per daug vandens. Tokiems paviršiams nuvalyti pakanka drėgnos šluostės, suvilgytos šiltame muiluotame vandenyje (tinka lašelis universalaus valiklio „Fairy“). Rinkoje galite rasti ir aukštos kokybės baldų valymo priemonių, kurios jau paruoštos naudojimui, pakanka užpurkšti ant šluostės ar paviršiaus ir kruopščiai nuvalyti.  „UNIKA“ viena populiariausių baldų ir grindų priežiūros priemonių gamintoja Jungtinėje Karalystėje. Tai naujos kartos valymo ir priežiūros produktai pasižymintys nepriekaištinga kokybe, inovatyvia sudėtimi, nesudėtingu naudojimu.


      Agnė
      Projektuojant  L ar U formos virtuvės baldus neretai susiduriama su klausimu, kaip efektyviai išnaudoti kampinių spintelių erdvę. Kampinių spintelių erdvė, kitaip dar vadinama „Akloji zona“, susidaro susikirtus dviem statmenom spintelių linijom. Daugeliu atvejų dėl riboto priėjimo ir matomumo ši zona lieka nepanaudota, tačiau be reikalo, nes šiai erdvei išnaudoti tinka įvairūs kampiniai mechanizmai, kurie leidžia optimaliai išnaudoti aklosios zonos tūrį.
       
      Karuselės tipo kampinės sistemos
      Pasukami karuselės tipo kampiniai mechanizmai gali būti pilno rato, trijų ketvirčių ir pusinio rato. Šių sistemų pagalba, lentynėles sukiojant į vieną ar kitą pusę, galėsite lengvai pamatyti ir pasiekti visą lentynos turinį. Sistemas galite rinktis iš kelių atspalvių, pilnavidurėmis lentynomis arba vielinėmis, pastarųjų kaina žemesnė, tačiau smulkiems daiktams laikyti ne itin patogios.
       
       
       
      Pasukama pilno ištraukimo kampinė sistema „LeMans“. Tai modernaus dizaino ir funkcionalumo derinys. Lanksti sistema tobulai užpildo kampinių spintelių erdvę, patogus uždarymas ir ištraukimas. Integruota švelnaus uždarymo sistema.
       
       
       
      Kampinis mechanizmas „Magic Corner“ – kvadratinės formos ištraukiamos lentynos. Ši sistema skirta 450-500 mm pločio durelėms. Priekinių lentynų apkrova galima iki 14 kg, galinių iki 18 kg. Integruota švelnaus uždarymo sistema.
       
       
       
      Kampiniai stalčiai
      Viena inovatyviausių kampinių spintelių sistemų, tai kampiniai stalčiai. Pilno ištraukimo stalčiai idealiai išnaudoja erdvę ir leidžia matyti visą stalčiaus turinį. Lengva ir patogu naudotis, tinka smulkesnių daiktų laikymui.
       
       

      Agnė
      Baldų furnitūra yra neatsiejama interjero dizaino dalis leidžianti sukurti jaukią ir harmoningą atmosferą. Kuriant interjerą labai svarbu baldai, tačiau baldai turi būti ne tik gražūs, bet ir funkcionalūs, praktiški, atspindintys šiuolaikines baldų tendencijas. Kad baldai džiugintų funkcionalumu – reikalinga aukštos kokybės, inovatyvi baldų furnitūra.  Baldų furnitūros pasirinkimas šiuo metu yra ganėtinai platus, tačiau kaip išsirinkti geriausią ir tinkamiausią? Taigi, pristatysime keletą pasaulyje gerai žinomus ir lyderių pozicijose esančius furnitūros gamintojus, kurių atstovybės yra ir Lietuvoje.
      „Hettich“
      Tai vienas seniausių Vokietijos baldų furnitūros gamintojų. Įmonės sėkmės istorija apima daugiau kaip 120 metų, ji prasidėjo 1888 m., kai Karl Hettich pradėjo gaminti vyrius laikrodžių dėžutėms. Puikūs inžineriniai pasiekimai, iniciatyvumas, drąsus verslumas leido tapti šių dienų baldų furnitūros lyderiais visame pasaulyje. „Hettich“ prekinis ženklas -  šeimos valdomas verslas.  2007 m.  valdymą perėmė ketvirtos kartos atstovas Andreas Hettich.
      „Hettich“ produktai daro didelę įtaką baldų kokybei ir funkcionalumui. Visas gamybos ciklas palaikomas efektyviais kokybės valdymo procesais. Vokiškai kruopštus ir nuoseklus kokybės valdymas yra vienas iš svarbiausių „Hettich“ sėkmės raktų. Didžiausias dėmesys skiriamas produkto tinkamumui, ilgam tarnavimui, vizualinei kokybei. Gaminių stiprumas, saugumas, atsparumas dilimui patikrinami atliekant testavimus. Efektyviai valdydami inovacijas, strategiškai tirdami rinkas, aktyviai dalyvaudami formuojant tendencijas „Hettich“ stengiasi nuspėti, ko vartotojams reikės ateityje.
      „Hettich“ buvo pirmieji pagaminę „Sensys“ linijos baldų durelių lankstus su integruota „Silent System“ sistema, skirta švelniam ir tyliam durelių uždarymui. Tai išties aukštos kokybės produktas, laimėjęs vos pristatytas rinkai ir pelnęs ne vieną apdovanojimą. „Hettich“ lankstai patikimai dirba milimetrų tikslumu, o turėdami išradingas reguliavimo galimybes – garantuoja durelių tikslumą ir nepriekaištingą judėjimo ciklą. „Sensys“ plataus kampo lankstai leidžia dureles atidaryti maksimaliai plačiai, tai itin patogu ir funkcionalu. Šie lankstai pelnė aukštus įvertinimus garsiuose dizaino konkursuose.
       „Hettich“ išskirtinai pasižymi puikiomis stumdomų durų sistemomis, užtikrinančiomis įspūdingą patogumą. Šios sistemos leidžia sukurti modernius, puristinius baldus, dideles, tačiau lengvai slankiojančias baldines detales, pavyzdžiui, spintų ar pertvarų duris -  nuo grindų iki lubų.
      Stalčių bėgeliai – dar viena „Hettich“ stiprioji pusė. Stalčių sistemos pasižymi stabilumu, lengvumu ir prabangos pojūčiu. Net ir dideli, sunkių daiktų pridėti stalčiai juda lengvai ir be garso. Naudojant „Push to open“ sistemą, stalčiai atsidaro lengvai spustelėjus stalčiaus fasadą, tai itin aktualu norintiems baldų be rankenėlių.
       
       
      „Blum“
      Austrijos furnitūros gamintojas „Blum“ veiklą pradėjo 1952 m. Bendrovės įkūrėjas Julius Blum savo sėkmės kelią pradėjo nuo sukurtos  smeigės pasagai. Tai šeimos įmonė, veikianti tarptautiniu lygiu. „Blum“ produkcija išsiskiria aukščiausia kokybe, inovatyvumu, techniniais ir funkciniais sprendimais. Tai vienas iš stipriausių lyderių baldų furnitūros segmente, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Daugybė apdovanojimų liudija aukščiausią produktų ir paslaugų kokybę.
      Įmonės strateginių tikslų sritys apima pakėlimo mechanizmus, lankstus ir stalčius. „Blum“ buvo pirmieji pristatę rinkai „Servo-drive“ mechanizmus su elektronine atidarymo sistema, kurių pagalba baldų be rankenėlių elementai atsidaro automatiškai vos palietus – tyliai ir lengvai. Šios sistemos naudojamos stalčių, pakeliamų durelių, įmontuojamų šaldytuvų, indaplovių atidarymui. Kartu su „Blumotion“ stabdymo sistema, baldai tampa ergonomiškais ir suteikia daugiau judėjimo laisvės. Baldams be rankenėlių galimas ir mechaninis atidarymas.Tam tarnauja „Tip-On“ mechaninė atidarymo sistema. Lengvas paspaudimas į fasadą atidarymui ar silpnas spustelėjimas uždarymui – viskas, ko reikia.
      „Blum“ siūlo platų stalčių sistemų asortimentą. Stalčių sistema susideda iš dugno ir šonų, kuriuos galima pasirinkti iš keleto spalvų bei formų.
      Vienas iš naujausių „Blum“ kūrinių – cokolinis laiptelis „Space step“. Tai laiptelis po kuriuo įrengtas stalčius. Šis stalčius ne tik sukuria papildomą daiktų laikymo vietą, bet ir atsistojus ant jo leidžia pasiekti aukštesnes spintas. Laiptelio pritaikymas universalus, tinkantis bet kuriai namų ar komercinei erdvei.
       
       
      „Hafele“
      „ Hafele“ -  Vokietijos  įmonė turinti ilgą ir turtingą istoriją, kuri prasidėjo 1923 m. Įmonė gamina įvairius metalinius elementus baldams, namų technikos įrangą ir  tvirtinimo detales, skaitmeninės įėjimo kontrolės sistemas, durų spynas ir aksesuarus, apšvietimo sistemas, jungiamąsias baldų detales ir kt. „Hafele“ remiasi „Funkcionalumo novatorius“ rinkodaros strategija. Funkcionalumas - įmonės kokybės antspaudas. Ši šeimos valdoma įmonė yra viena iš lyderių baldų, durų furnitūros, skaitmeninių saugos sistemų, užraktų srityje. Daugybė klientų visame pasaulyje pasikliauja ilgamete įmonės patirtimi, novatoriškais sprendimais ir gaminamų produktų kokybe.
      „Dialock“ bekontaktė išmanioji identifikavimo ir užrakinimo sistema užtikrina optimalų saugumą, net jei pametami raktai. Šios sistemos plačiai naudojamos tiek namų aplinkoje, tiek viešuose objektuose - viešbučiuose, muziejuose, prekybos salėse, parduotuvėse ir kt.
       
       
      „Hafele“ siūlo platų šiukšliadėžių asortimentą. Tai ir pavienės šiukšliadėžės, kurios tvirtinamos prie spintelės durų, šiukšliadėžės judančios bėgelių pagalba arba tiesiog pastatomos atviroje vietoje. Dar didesniam klientų patogumui siūloma šiukšliadėžė, kuri montuojama į virtuvės stalviršį. Tai patogus sprendimas kasdienėje namų ruošoje, ypač kai tenka dažnai gaminti maistą. Daržovių, vaisių odeles ar kitas atliekas greitai ir lengvai nustumsite į šiukšliadėžę, o darbastalis akimirksniu taps  švariu.
      Vienas iš naujausių „Hafele“ siūlomų produktų – cokolinis vakuumas "Slimline" - "Sweepovac". Tai įrenginys tinkantis virtuvėms, pagalbinėms patalpoms, dirbtuvėms ar nameliams ant ratų. „Slimline“ montuojasi į cokolį ir valdomas jungikliu, kurį nuspaudus kojos judesiu įsijungia oro srautas ir įsiurbia sušluotus nešvarumus. Prijungus žarną patogu išsiurbti stalčius, kilimą ar baldus, todėl „Slimline“ gali pakeisti dulkių siurblį mažose patalpose.
       
       
      „Kessebohmer“
      Vokietijos įmonė „Kessebohmer“ veiklą pradėjo 1954 m. Įmonės pagrindinė kompetencija yra metalo apdirbimas. Orientuodamiesi į klientų poreikius įmonė gamina virtuvės baldų pakėlimo sistemas, jungiamąsias detales, parduotuvių įrangą, vitrinas, ergonomiškas baldų technologijas, stalčių įdėklus iš medžio ir kt. Visa produkcija pasižymi aukšta kokybe, stebėtinai paprastu ir praktišku funkcionalumu. Įmonės kokybės valdymas išsiskiria itin dideliu reiklumu. Vienas svarbiausių kokybės valdymo aspektų - nenutrūkstamas gamybos procesų stebėjimas. Gaminiai kruopščiai tikrinami ir testuojami. Nenuostabu, kad įmonė jau kuris laikas išlaiko pirmaujančią poziciją pasaulio rinkose.
      „Kessebohmer“ vardas gerai žinomas ergonomiškų baldų pramonei skirtų komponentų gamyboje. Įmonėje gaminamos lanksčios pakėlimo sistemos plačiai naudojamos ofisų, ugdymo įstaigų, socialinių paslaugų įstaigų ir kt. stalams. Šių mechanizmų pagalba baldai pritaikomi pagal kiekvieno žmogaus individualius antropometrinius parametrus. „Kessebohmer“  gaminamų „FlexiLift“ stalų rėmuose integruota dujų slėgio spyruoklė leidžia lengvai ir greitai nustatyti optimalų stalo aukštį, be to, staluose įmontuoti ratukai, kurių pagalba stalą galima lengvai perstatyti į kitą vietą. Daugiafunkcinis stalas „Hoff KET“ per kelias sekundes gali tapti pristatymų lenta, nes turi lankstų stalviršį. Kai kurie gaminiai valdomi nuotoliniu pulteliu, kituose įmontuoti rankiniai jungikliai, kuriuos palietus stalas pasikelia arba nusileidžia.
       
      „Peka“
      Nepriklausoma gamybos ir prekybos įmonė „Peka“ įkurta 1964 m. Šveicarijoje. Įmonės istorija prasidėjo kai Ernest Weber įkūrė nedidelę, stalčių bėgelius gaminančią, įmonę. Tai šeimos valdoma kompanija. Įmonė kuria ir gamina virtuvės baldų furnitūrą ir aksesuarus. Visi gamybos procesai nuo žaliavos iki produkto supakavimo, vyksta vienoje įmonėje, kuri įsikūrusi Mosen (Šveicarija) mieste. „Peka“ produkcija gaminama laikantis aukščiausių kokybės ir ekologijos standartų. Produktai kuriami glaudžiai bendradarbiaujant su klientais, nuolat stengiamasi rasti išmanius kasdienių iššūkių sprendimus.
      Šiandiena „Peka“ yra viena geriausių ištraukiamų lentynų sistemų, kampinių sistemų ir ekologiškumo idėjomis suprojektuotų atliekų rūšiavimo sistemų gamintoja.
      Lanksčios konfigūracijos lentynų sistema „Pecasa“ – išmani, elegantiška ir lengvai pritaikoma bet kurioje vidaus erdvėje. Ant šios sistemos profilio galima tvirtinti lentynas, spinteles, rašomuosius stalus, stalčius ir pagal poreikį juos pertvarkyti.
       
      Kampinių sistemų„Magic corner comfort“ lentynos patogiai ir lengvai išsitraukia iš spintelės, tad jų turinys lengvai pasiekiamas. Lentynos gali būti komplektuojamos su neslidžiais kilimėliais. Lentynų rėmuose integruota švelnaus uždarymo sistema, tad lentynos uždaromos švelniai ir be garso.
      Mechanizmas "Pegasus" - puikus sprendimas optimaliam erdvės išnaudojimui aukštose spintelėse. Mechanizmo galia reguliuojama sukant pačioje sistemoje esantį ratuką, sistemoje įtaisyta patogi rankenėlė, kurios pagalba patogiai nuleisite ir vėl pakelsite lentynas.
       
       
      „DTC“ – „Dongtai China“
      Tai 1991 m. įkurta, perspektyvi, novatoriška ir pasauliui gerai žinoma Kinijos baldų furnitūros įmonė, gaminanti lankstus, stalčių bėgelius, daiktų laikymo sistemas, pakėlimo mechanizmus ir kt. furnitūrą. Įmonėje sukurta stipri automatizuota gamybos sistema, visas gamybos procesas vykdomas vienoje gamyklos teritorijoje. „DTC“ produktai atitinka tarptautinius aukštos kokybės reikalavimus, tokius kaip Amerikos ANS/BHMA ir Europos EN standartus. Kokybės garantą ir tarptautinį pripažinimą įrodo ir apdovanojimų gausa. Įmonė yra pelniusi Vokietijos „Red Dot“, „IF“ dizaino apdovanojimus, Nacionalinės aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimą, Shunde Government kokybės apdovanojimą ir kt.  „DTC" produktai– puiki kokybė už patrauklią kainą.


      Agnė
      Skalbimo mašina – vienas labiausiai paplitusių buities prietaisų pasaulyje. Pirmosios skalbimo mašinos išrastos 1850 m., tačiau skalbimas buvo žinomas nuo neatmenamų laikų, tiesa, jis buvo kur kas  paprastesnis ir ne itin higieniškas. Keičiantis žmonių poreikiams, tobulėjo ir skalbimo mašinos. Šiandiena skalbimo mašina tapo tokia įprasta, kad be jos vargiai galime įsivaizduoti savo kasdienybę. Kiekviena nauja skalbimo mašinų karta pasižymi vis įspūdingesnėmis inovacijomis, parametrais, funkcijomis ir saugumu.
      Apžvelgsime geriausiai valymo prietaisų ekspertų įvertintas ir rekomenduojamas skalbimo mašinas 2020 metams.
      Viena didžiausių buitinės technikos gamintojų Electrolux pristatė naują skalbimo mašiną Electrolux EFLS527UIW. Šios skalbimo mašinos pranašumas tas, kad joje integruota „LuxCare“ plovimo sistema, kuri prisitaiko prie kiekvieno skalbimo. Tai tarsi algoritmas, kuris optimizuoja pasirinktą skalbimo ciklą. Palaikoma optimali temperatūra, kad apsaugotų audinius nuo pažeidimų, tausotų spalvas.  „Smart Load Sensing“ sistema automatiškai sureguliuoja vandens sugeriamumą pagal skalbinių kiekį, tuo optimizuodama skalbimo efektyvumą. „SmartBoost“ – vienintelė sistema sumaišanti skalbimo ar kondicionavimo priemones su vandeniu taip, kad šios įgauna padidintą galią ir sustiprina valymo funkcijas. Devyni skalbimo ciklai, tame tarpe ir greitasis 15 minučių skalbimas, valymas garais, skalbimas rankomis. „Energy Star“ ženklas užtikrina aukštos kokybės energijos efektyvumą ir taupymą. Galimas durelių atidarymo pusės keitimas.
      https://www.youtube.com/watch?v=N4OM-HzWX48
      Samsung WF45K6500AV – šios skalbimo mašinos viena iš funkcijų  „AddWash“ leidžia lengvai ir greitai įdėti papildomų drabužių net jei skalbimo ciklas jau prasidėjęs. Pridėjimo dureles galima atidaryti bet kuriuo metu, tad galima pridėti ir rankomis skalbtų drabužių, kuriems reikalingas tik skalavimas ar gręžimas. Su funkcija „SuperSpeed“ skalbinius išskalbsite per 36 min. taip pat kokybiškai, kaip ir su kitais ciklais. „SteamWash“ programa išskiria garus iš skalbinių apačios, o ne iš viršaus, tad skalbiniai garais prisotinami stipriau ir dėmės pašalinamos be išankstinio apdorojimo. 14 skalbimo programų apima visus reikalingiausius aprangos ir namų tekstilės valymo poreikius. Naudodamiesi programėle Samsung Smart Home galėsite nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti skalbimo mašiną bei gauti priminimus. Gaminys sertifikuotas „Energy Star“ ženklu.
       
      Samsung FlexWash WV60M9900AV/A5 – naudodamiesi šia skalbimo mašina išskalbsite daugiau skalbinių vienu metu, nes mašina turi du skalbimo skyrius. Iš priekio įkraunamoje dalyje   skalbkite įprastas dideles skalbinių įkrovas, o viršutinėje dalyje skalbkite jautresnius rūbus arba mažas įkrovas naudodami skirtingus nustatymus. Tokiu būdu išskalbiamos dvi įkrovos per ta patį laiką. Skalbimo mašinoje yra 12 skalbimo programų, tame tarpe greitasis skalbimas, garų funkcija, gilusis valymas ir kt. Gaminys pagamintas iš juodo nerūdijančio plieno ant kurio nesimato pirštų antspaudų. Sertifikuota „Energy Star“ ženklu. „VRT Plus“ technologija užtikrina tylų skalbimą ir 40% sumažina vibraciją. Išmaniosios funkcijos leis valdyti prietaisą nuotoliniu būdu.
       
      LG Twin wash WM9000HVA WD 200CV – tai dar viena skalbimo mašina su kuria galite skalbti mažas ir dideles skalbinių įkrovas vienu metu arba atskirai. Tačiau mažos skalbinių įkrovos priedas „SideKick“ nėra integruotas pačioje skalbimo mašinoje, o parduodamas atskirai ir gali būti jungiamas su kitomis naujos kartos LG skalbimo mašinomis. „SideKick“ dalis tvirtinama po skalbimo mašinos apačia ir sujungiama su pagrindu. Taip pat galima įsigyti ir LG mažos įkrovos skalbinių džiovyklę, kuri taip pat jungiama su didelės įkrovos džiovykle. Tai puiki skalbimo komanda, kuri taps ištikima jūsų pagalbininke namuose ar darbe.
       
      Miele TwinDos WWH860WCS skalbimo mašinoje integruota inovatyvi  „TwinDos“ sistema, kuri unikaliai ir visiškai automatiškai dozuoja skalbiklį. Su šia sistema sutaupysite iki 30% skalbimo priemonių. „SingleWash“ funkcija optimaliai pritaiko programos trukmę, vandens ir elektros sąnaudas, tad su šia sistema, priklausomai nuo pasirinktos programos ir skalbinių kiekio, sutaupysite iki 70%  vandens ir energijos. „CapDosing“ funkcija automatiškai dozuoja porcijuotų „Miele“ kapsulių kiekį pačiu tinkamiausiu metu. Korio struktūros audinius tausojantis būgnas, inovatyvios sistemos ir net 18 skalbimo programų, leis pasiekti nepriekaištingų rezultatų. Sertifikuota „Energy Star“ ženklu.
       
       
       
       

      Agnė
      Pasak interjero dizaino ekspertų, ateinantis dešimtmetis alsuos interjero individualumu, natūralumu ir keistenybėm. Viskas kas unikalu, meistriškai pagaminta, keista ir neįprasta – suspindės ryškiausia šviesa. Akivaizdu, kad žmonėms tapo nuobodu gyventi namuose, kuriuose nėra individualumo. Daugelis žmonių atsisako išpuoselėto interjero, kuris demonstruojamas garsiausiuose interjero žurnaluose ar interjero portaluose ir renkasi tai, kas atspindi jų asmenybę, pasakoja jų istoriją.
      Biofilinis dizainas (biophilic design - tai dizainas, glaudžiai susijęs su gamta)
      Vis didesnį pagreitį įgauna tvarios medžiagos. Ekologija – pačioje mados viršūnėje. Žmonės domisi ekologiškomis medžiagomis bei iš jų pagamintais produktais ir vis ryžtingiau kuria namų aplinką įtraukdami į erdvę natūralių, ne masinės gamybos, šiltų, žemiškų elementų. Biofilinė aplinka labai svarbi žmogaus gerovei. Erdvės, kuriose daug natūralios šviesos, augmenijos, gamtinių medžiagų ar jas atkartojančių detalių bei spalvų, pabrėžia prigimtinį žmogaus ryšį su gamta, turi terapinį poveikį. Šis ryšys stipriai kontrastuoja su mus supančiu dirbtiniu ir technologiniu pasauliu. Gamintojai siekdami patenkinti šį vartotojų poreikį, siūlo įvairios produkcijos iš džiuto, ryžių popieriaus, molio, akacijų, rafijos, rotango ir kt. Rotangas, tai labai patvarus palminių šeimos vijoklinis augalas. Iš storųjų medžio dalių gaminami baldų karkasai, o iš žievės gaminami pinti ažūriniai intarpai, pinti baldai, sienų apdailos elementai ir kt.

      Mėlyna – naujoji pilka
      Spalvų paletėje šiais metais dominuos klasikinė mėlyna, kurią vienas iš spalvų ir dažų rinkos lyderių „Pantone“ paskelbė 2020 –ųjų metų spalva. Ši spalva keičia visų gana stipriai pamėgtą pilką ir jau vadinama naująja pilka. Mėlyna spalva interjerui suteikia elegancijos, ji lengvai derinama su daugeliu kitų atspalvių, tad tikėtina, kad ši spalva taps viena mėgstamiausių interjero kūrėjų ir vartotojų.

      Šilti tonai
      Neutralias spalvas keičia šilti, sodrūs tonai bei brangakmenių atspalviai. Iš naujo atgimsta rožinė spalva, tačiau keičiasi jos atspalviai, jie ne tokie ryškūs, o labiau švelnaus persiko, odos ar terakotos atspalvio.

      Subtili žalia
      Žalios spalvos populiarumas auga nuo 2018 m., tai išties universali spalva, kurią maišant su kitomis spalvomis išgaunami nuostabūs ir visiškai netikėti atspalviai. Interjero dizaineriai siūlo atrasti šaltesnius, subtilesnius žalios spalvos tonus ir juos derinti su pilka, kremine, pudros ar rausva spalvomis.

       Augmenijos raštai
      Klasikiniai gėlių raštai bus populiarūs ir šiais metais, tačiau gėlinius raštus papildys gamtos, tropinės augmenijos motyvai. Tapetuose dominuos gaivi žalia spalva ir žemės tonai. Svarbu pabrėžti, kad populiarėja ne tik sienų, vonios kambario, bet ir lubų dekoravimas tapetais.

      Kamufliažo efektas
      Ši 2020 m. tendencija padės jums sukurti unikalų ir kūrybišką interjerą. Kamufliažo efektas sukuriamas tarp sienos  ir baldų ar kitų interjero elementų. Tokiu būdu modeliuojamas raštas interjere atrodo itin originaliai, svarbu pasirinkti mėgiamą raštą ir  spalvų derinį. Priklausomai nuo pasirinktų medžiagų, kokybės, padengimo paviršiaus, galima sukurti įvairius derinius nuo santūrių iki prašmatnių.

       
      Maksimalizmas
      Skandinaviškas minimalizmas užleidžia vietą priešingam interjero dizainui, kuris atneš laisvę, individualumą ir atmes apribojimus derinant spalvas, raštus, tekstūras. Tai puiki proga atsiskleisti savitam stiliui ir kurti jaukius namus pagal savo poreikius ir pomėgius. Tačiau svarbu nepamiršti išlaikyti vaizdinį nuoseklumą, kad bendras vaizdas neatrodytų perpildytas, nedarnus ir varginantis. Paisykite taisyklės - ne daugiau trijų kontrastingų spalvų, raštų ar tekstūrų.

       
      Netradicinės virtuvės
      Interjero žinovai rekomenduoja pamiršti minimalistines baltas virtuves. Šiais metais rinkitės spalvingus, drąsius ir netradicinius sprendimus. Įmantriausios medžiagos, tekstūros, raštai, netikėtas ryškios spalvos epizodas, stalviršiai iš žalvario - neįprasta, bet labai išraiškinga ir modernu. Atviros lentynos ir toliau išlieka populiariu sprendimu. Lentynos iš medžio, stiklo, metalo, akmens ar jų derinių - puikiai tiks visiems interjero stiliams. Viršutinėms spintelėms ar lentynoms rinkitės neutralias spalvas, o apačios spintelėms - kontrastingai tamsesnes.


      Agnė

      Grindų dangos dizaino kryptys

      Parašė Agnė, Verta žinoti,

      Grindys interjere neabejotinai užima svarbią vietą. Atitinkamai parinkta grindų danga gali tapti pagrindine interjero dalimi, atspindėti namų stilistiką, charakterį ir užtikrinti komfortą po kojomis. Inovacijų dėka šiandiena galimybės pasirinkti grindų dangą yra itin plačios. Šiuolaikiški dizainai, apimantys viską nuo regeneruotos medienos iki 3D efektų, nusako, kad grindys nebėra interjere tik šiaip fonas, grindys vis dažniau tampa pagrindiniu interjero akcentu. Kinta ir pirkėjų poreikiai, pirkėjai darosi vis išrankesni, juos domina netradicinės medžiagos, unikalus dizainas, tekstūros, žaismingi atspalviai. Toks pirkėjų požiūris įtakoja grindų dangos rinką, skatina gamintojus, dizaino kūrėjus, produktų tiekėjus nuolat ieškoti naujų galimybių, tradicines medžiagas keisti inovatyviomis, kad patenkintų pirkėjų lūkesčius.
      Štai keletas ryškesnių grindų dangos tendencijų, kuriomis verta pasinaudoti artimiausiu metu.
      Grindų dangos paletėje dominuos rusvi, pilki, juodi atspalviai. Manoma, kad šių spalvų šuolio viena pagrindinių priežasčių – Art Deko stiliaus atgimimas. Viena iš tendencijų -  grindų spalva derinama su sienų, baldų bei lubų atspalviais, tokiu būdu išgaunant vientisą, neutralų koloritą.

       
      Odinės grindys. Iš tiesų odinė grindų danga nėra pagaminta vien tik iš odos, pagrindas yra gaminamas iš didelio tankio medienos plaušų plokštės ir kitų priemaišų, kurios sudaro tvirtą pagrindą. Ant šio paruošto pagrindo yra tvirtinamos odinės juostelės ar didesnės odos dalys ir taip sukuriamas  galutinis produktas. Kad grindys būtų patvarios jų paviršius padengiamas specialiu laku.

       
      Visų rūšių medinės grindys išliks populiarumo viršūnėje. Parketo grindys modeliuojamos įvairiais raštais, dekoruojamos žalvariu ir kt. metalo elementais, o mozaikinį (Versalio) parketą išvysime ne tik klasikiniuose, bet ir moderniuose interjeruose.

       
      Grindų plytelių tendencijų prognozė orientuota į modelį, formą, tekstūrą ir spalvas. Dominuos geometrinių figūrų raštai. Naujos plytelių spalvos svyruoja nuo futuristinių neoninių iki šiltų, pastelinių ar rašalo juodumo atspalvių. Plytelių formose, tekstūroje atsispindės praeities epochos, įskaitant ir „Art Deco“, „Bauhaus“, „Artisanal Luxe“ stilistiką.


      Agnė
      Tam, kad darbo vieta taptų patogia erdve, būtina atkreipti dėmesį į baldų, įrangos, komunikacijų teisingą bei saugų išdėstymą. Viena iš pamatinių interjero taisyklių byloja, kad norint sukurti komfortišką aplinką, būtina paisyti ergonomikos principų. Ergonomika, tai taikomasis mokslas, kuris tiria dirbančiojo psichologines galimybes, ribas ir elgesį darbo metu. Ergonomikos pagrindais siekiama sukurti optimalias darbo sąlygas, kurios tausotų žmogaus sveikatą, mažintų įtampą ir nuovargį, garantuotų darbo saugą ir našumą. Tai mokslo šaka, nagrinėjanti darbo priemonių ir darbo aplinkos pritaikymo prie žmogaus, jo psichologinių ypatumų ir ribų problemas. Ir nors ergonomikos mokslas nuo savo su darbu susijusių ištakų išsiplėtojo ir apima daugelį kitų sričių (buitis, laisvalaikis ir kt.), vis dėlto pagrindiniai ergonomikos principai išlieka tie patys. Šie principai yra fundamentalūs kuriant bet ką, kas skirta žmonėms.
      8 pagrindiniai ergonomikos principai
      Neutrali kūno padėtis. Neutrali laikysena sumažina raumenų, sausgyslių, sąnarių įtempimą ir leidžia maksimaliai kontroliuoti jėgos panaudojimą; Tinkamas darbo plokštumos aukštis. Kūno padėtis išlieka natūrali, kai darbas atliekamas maždaug alkūnių aukštyje; Sumažinti per didelę jėgą. Pernelyg didelė jėga yra vienas iš pagrindinių ergonomikos rizikos veiksnių. Padeda viskas, kas taupo žmogaus fizines pastangas; Vengti ilgai dirbti ar būti vienoje statinėje padėtyje. Kuo dažniau keisti kūno padėtį, pagal poreikį sėdėti arba stovėti, daryti pertraukėles; Mažinti nebūtiną veiksmų kartojimąsi. Daugelis darbo užduočių ciklų yra per dažnai pasikartojantys. Dėl per dažno judesių kartojimosi gali būti sužalojami jautrūs audiniai, sąnariai, be to, švaistomas laikas. Itin pasikartojančiu veiksmu laikomas ciklas, kurio trukmė yra iki 30 sekundžių; Mažinti tiesioginę sąlyčio įtampą. Sąlyčio įtampa atsiranda dėl nuolatinio, nepatogaus kontakto tarp kietų ar aštrių daiktų, paviršių ir kūno audinių, pvz., pirštų, delnų, alkūnių, šlaunų, pėdų. Šis kontaktas sukuria lokalizuotą spaudimą mažam kūno plotui dėl ko gali būti slopinama kraujotaka, trikdoma nervų sistema ir kitos funkcijos; Mažinti vibraciją. Atlikti tyrimai rodo, kad pastovus darbas su vibraciją sukeliančiais prietaisais yra labai kenksminga sveikatai. Virpesiai veikia nervų sistemą, kraujotaką, trikdo raumenų, vidaus organų veiklą, sukelia specifines ligas; Tinkamas apšvietimas. Netinkamas apšvietimas yra bene dažniausia problema darbo ar namų aplinkoje. Pernelyg intensyvi ar blausi šviesa sukelia nepatogumų, vargina akis, sukelia galvos skausmus, o itin prastai apšviestos patalpos, teritorijos kelia pavojų patirti traumas. Žmogaus kūno, aplinkos ir baldų sąveika yra labai svarbi. Netinkamas darbo vietos išplanavimas žmogui sukelia nuovargį, nepasitenkinimą darbu, gali sukelti įvairių negalavimų ar net traumų. O tai įtakoja net ir labiausiai motyvuotą darbuotoją, mažina darbo našumą, įtakoja produktų kokybę, todėl sistemingas ergonomikos tobulinimo procesas pašalina rizikos veiksnius, gerina  pasitenkinimą darbu, veikla. Dirbant ergonomiškai optimizuotoje darbo vietoje, galima pasiekti kur kas aukštesnių darbo rezultatų, efektyviau įsisavinti darbo patirtį, žinias bei pasiekti aukštesnę gyvenimo kokybę.
      Jau šiandiena daugelyje biurų, o taip pat ir namų aplinkoje galima pastebėti baldus, kurie pagaminti pritaikant aukščiausias technologijas ir novatorišką dizainą. Tačiau tai nereiškia, kad ateityje neliks galimybių tobulinti išradimus. Ergonomiškų baldų ateitis pripildyta kūrybiškais sprendimais, patraukliomis galimybėmis, naujovėmis, kurios gali drastiškai pakeisti mūsų nuomonę apie baldus.
      Per pastaruosius kelerius metus buvo atlikta nemažai ergonomikos mokslo tyrimų. Mokslininkai tyrinėjo žmogaus kūną ir darbo aplinkos įtaką jo funkcionavimui. Tyrinėjant žmogaus laikyseną nustatyta, kad nėra vienos ir visiems tinkamos „teisingos“ pozos, nes kiekvieno žmogaus kūno struktūra skirtinga, veikla, kurią jis atlieka, taip pat skirtinga, tad kiekvienas turime individualų laikysenos būdą. Šie tyrimai gali įtakoti ergonomiškų baldų gamybos ateitį, kuri bus užpildyta personalizuotais, individualizuotais stalais, kėdėmis ir kt. baldais. Daugelis žmonių kenčia, nes jų sąlygos darbe ir namuose yra nesuderinamos su jų poreikiais, gebėjimais ir apribojimais. Labai tikėtina, kad netolimoje ateityje pamatysime individualiai pritaikytus baldus ne tik darbo vietose, bet ir namų aplinkoje, kur baldai bus pritaikyti pagal kiekvieno darbuotojo ar šeimos nario asmeninius poreikius, kūno sandarą, laikyseną. Taigi, baldų pramonės atstovai turi apie ką pagalvoti, tai puiki naujų galimybių, atradimų erdvė.

       

      Agnė
      Su kiekvienais metais ateina ir naujos interjero tendencijos, kurios visada įneša kažką naujo, įdomaus ir netikėto. Tai galimybė pagalvoti apie namų interjero atnaujinimą, atsisakyti to, kas buvo ir priimti tai, kas nauja, modernu, šiuolaikiška. O kadangi virtuvė daugeliui yra svarbiausia namų vieta - apžvelkime, ką naujo siūlo dizaino specialistai ateinančių metų virtuvės interjerui.
      Vienas ryškiausių virtuvės interjero stiliaus proveržių – tamsios spalvos. Juoda,  tamsiai mėlyna, tamsiai žalia spalvos dominuos visuose virtuvės baldų stiliuose, nuo klasikos iki minimalizmo. Manoma, kad šios spalvos pakeis itin populiarią, daugelio vartotojų pamėgtą, baltą. Tamsios spalvos bet kuriam interjerui suteiks elegancijos, dramatiškumo, o ir kasdienė priežiūra tokio interjero paprastesnė, kas itin aktualu užimtumo nestokojančiam žmogui. Nors daugeliui gali atrodyt, kad tamsios spalvos sukurs niūrumo jausmą, užgoš mažų kambarių erdvę, dizaino specialistai teigia, kad svarbu parinkti tinkamus tonus ir būtinai įvesti spalvingo kontrasto.
       
      Matiniai paviršiai, o ypač matinė juoda, tampa vis paklausesni ir dažnai nulemia galutinį vartotojų pasirinkimą. Šios tendencijos progresą rodo ir staiga šokę į aukštumas juodmedžio gaminių kolekcijų pardavimai. Juoda matinė užkariauja žmonių širdis dėl savo universalumo. Juodos spalvos matiniai atspalviai puikiai dera ne tik moderniuose interjeruose, bet ir  tradiciniuose. Juoda yra klasikinė dizaino spalva, kuri visada išliks stiliaus favorite ir niekada per greitai neatsibos. Be to ji puikiai derės su kitais interjere esančiais elementais, juk daugelis virtuvės buities prietaisų ar įrangos taip pat yra juodos spalvos. O norint įnešti į virtuvę daugiau elegancijos, siūloma dekoruoti aukso ar vario spalvos akcentais bei rinktis buities prietaisus, kurie taip pat dekoruoti tokia pačia metalo spalva. Taigi, drąsiai rinkitės matinę juodą, jos įvairius atspalvius ir kurkite savo svajonių virtuvę.  

       
      Raštuotos plytelės – tai dar viena karšta naujiena norintiems charakteringo virtuvės interjero. Plytelių gamintojai Europoje siūlo įvairių raštų plytelių, skirtų kiekvienam skoniui bei stiliui. Itin paklausios ispaniško, marokietiško stiliaus raštų plytelės, rinkoje rasite ir modernaus, retro  stiliaus, itin spalvingų, ryškių ar vienspalvių plytelių, kuriomis galima dekoruoti ne tik sieneles virš stalviršio, bet ir didesnius sienų plotus, grindis ar net baldus.  

       
      Iki šiol akcentuotas paprastas, vientisų  linijų dizainas pagyvinamas rėmeliais. Baldų fasadai dekoruojami titano aliuminio, alavo ar juodojo metalo apvadais. Viršutines spinteles keičia iš metalo konstrukcijų suformuotos metalinės ar stiklinės lentynos, kurių rėmai gana išraiškingi ir priderinami prie skirtingų interjero stilių.  

       
      Nors aukso spalvos metalo virtuvės įranga, furnitūra ir kiti elementai nėra naujiena ir daugelis turbūt pavadintų šią tendenciją praeitų metų, ateinančiais metais aukso spalvos metalas įsiverš dar didesne jėga. Gamintojai siūlo įvairias geltonojo aukso atmainas – nuo šviesiai gelsvo iki ryškiai geltono, rožinio, pilko ar net juodo. Taigi, jeigu planuojate atnaujinti virtuvę, patartina nebesirinkti nerūdijančio plieno metalo gaminių, nes tai nueinanti tendencija.  


      Agnė

      Betono tendencijos interjere

      Parašė Agnė, Verta žinoti,

      Betono paviršiai šiuo metu populiarėja ir naudojami visose namų vietose. Betono proveržį interjere lėmė jo universalumas ir tvarumas, tai medžiaga, kuri itin atspari šalčiui, korozijai ir aukštai temperatūrai. Betonas naudojamas ne tik pastatų išorei, bet ir būsto grindims, sienoms, baseinams, stalviršiams, laiptams. Ir visiškai nesvarbu, ar naudojamas natūralus betonas ar produktai imituojantys šią medžiagą – jie visi sukuria išskirtinį interjerą.
      Betono pilkos spalvos atspalviai puikiai tinka neutralumui išgauti. Medžiagos neutralumas reiškia, kad ji puikiai tinka tiek moderniems, tiek tradiciniams interjerams. Kai norima išryškinti medžiagos tekstūrą, būtina sukurti kontrastą. Betonas geriausiai žiūrisi, kai jis komponuojamas su kažkuo natūraliu, pavyzdžiui, medžiu. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į interjero spalvas ir būtinai pasirinkti kontrastingus atspalvius. Naujausios technologijos leidžia betoną naudoti lyg drobę įvairialypei išvaizdai išgauti. Betonas gali būti šlifuojamas, poliruojamas, tonuojamas, raštuojamas ir kt., tai ne tik praktiška ir tvirta, bet ir itin stilinga bei tendencinga.
      Vonios kambaryje, virtuvėje betono paviršiai tampa alternatyva jau standartu tapusiam  ''Corian'', medienai ar plytelėms. Dėl savo patvarumo, atsparumo drėgmės pokyčiams betonas vonios kambariuose itin sparčiai populiarėja. Nepaisant to, kad natūralus betonas yra akytas ši medžiaga unikaliai pritaikyta sudėtingiausiems aplinkos pavojams. Betonas gali būti impregnuojamas atitinkamomis medžiagomis, kurių dėka užsandarinamos poros ir sukuriamas nematomas apsauginis barjeras. Impregnavimas padidina betono atsparumą vandeniui, užterštumui, suteikia paviršiui sodresnę spalvą, blizgesį, prailgina eksploatavimo laiką.
       


      Agnė
      Kurdami namų erdvę, dažniausiai susiduriame su klausimais - kaip papuošti savo namus, kaip suderinti naujai įsigytus daiktus su jau pamėgtais senais, kokią interjero stilistiką pasirinkti? Ir nors interjero profesionalai linkę maišyti skirtingus elementus iš kelių dekoravimo stilių, labai svarbu yra nustatyti pagrindinius kiekvieno iš jų aspektus. Taigi, toliau aptarsime pagrindinius elementus, kurie charakterizuoja kiekvieną interjero stilių.
       Skandinaviško stiliaus pagrindiniai bruožai
      Įkvėptas šiaurės šalių sniego, kalnų ir fiordų ''Scandi'' interjeras tapo bene ryškiausiai pastebimu pokyčiu interjero dizaino rinkoje visame pasaulyje. Šis nesenstantis interjero stilius pristatė greitai išpopuliarėjusį minimalistinį požiūrį į vidinės architektūros erdvę, kuris tęsiasi iki šių dienų. Skandinaviškas stilius sugrąžino į interjerą jaukumą, šviesos bei erdvės pojūtį, švarias linijas, tekstūrų įvairovę.
      Skandinavijos šalių interjero dizainas – tai tinkamo šviesos ir spalvos kiekio mišinys. Tai funkcionalumo ir formos konvergencija. Skandinaviški baldai pasižymi švelniais kontūrais, spalvingais akcentais, subalansuotu dizainu bei organinėmis medžiagomis. Paprastai skandinaviško dizaino pavyzdys prilygsta tikslumui ir šiuolaikiškumui, tačiau šis interjero stilius į namus gali įnešti ir natūralų grožį, pasitelkdamas medieną, natūralias spalvas. Kadangi šio interjero pagrindiniai bruožai – kuo daugiau šviesos ir natūralių medžiagų, suprantama, kad dominuojanti interjero spalva – balta, o medžiagos – mediena, natūralūs audiniai, kailis.
      Kuriant skandinavišką interjerą nereikėtų pamiršti, kad šis stilius gali būti –  „country'' (angl. kaimas) ir modernus. „Country'' interjero stilius puikus pasirinkimas pavargusiems nuo miesto ritmo ir urbanistinių interjerų. Čia persipina Skandinavijos šalių tradicijos, folkloro elementai. Skandinaviškas kaimo stilius formuojamas pasitelkiant šviesias spalvas. Sienos paprastai dažomos baltais ar pilkšvais atspalviais, grindys gaminamos iš kietmedžio, grubaus pjaustymo ar regeneruotos medienos. Medinės grindys dažniausiai išblukinamos, išbalinamos arba dažomos baltai. Baldai gaminami iš medienos arba regeneruotos medienos, kuri sukuria seno, naudoto daikto įvaizdį. Kuriant skandinaviško kaimo estetiką, svarbu nepamiršti tekstilės. Populiarūs dryžuoti arba floristiniais raštais dekoruoti natūralių audinių (medvilnės, lino, vilnos) lovos užtiesalai, antklodės, pagalvėlės, vilnoniai pledai. Skandinaviško stiliaus interjeruose niekada nebuvo populiarūs dideli kilimai, kiliminė danga, tačiau dažnai galima pastebėti medinių grindų dekoravimą nedideliais kilimėliais, avikailiais.

       
      Modernus skandinaviškas stilius orientuotas į šiltą funkcionalumą, švarias linijas, nepriekaištingą meistriškumą, ne per didelę eleganciją. Interjere dominuoja baltos, pilkos, gelsvos spalvų tonai, medinės grindys, dideli langai, aukštos lubos. Šiuolaikiniame skandinaviškame interjere natūralios medžiagos maišomos su nenatūraliomis. Galimi įvairūs medienos, faneruotos medžio lukšto plokštės, stiklo, lengvų metalo konstrukcijų deriniai. Baldai gali būti dažomi ne tik matine spalva, bet ir blizgia. Interjere puikiai dera blizgūs paviršiai ir tiesios linijos. Šiai skandinaviško stiliaus atšakai būdingas akivaizdus minimalizmas, kuris reiškia erdvius kambarius su minimalistinėmis detalėmis, negausiais aksesuarais ir mažai baldų. Tai paprastumo, rafinuotumo, grožio ir praktiškumo derinys.

       
      Modernaus interjero pagrindiniai bruožai
      Modernus interjero dizainas supaprastino požiūrį į erdves, pabrėždamas funkcionalumą. Šis stilius puikiai tinka mažoms erdvėms, nes nėra perkrautas nereikalingomis detalėmis, todėl sukuria erdvės iliuziją. Modernas yra gana platus dizaino terminas, kuris dažniausiai reiškia namus su švariomis, aiškiomis linijomis, paprasta spalvų palete ir tokiomis medžiagomis kaip metalas, stiklas, plastikas. Moderniame interjere visi elementai, įskaitant ir baldus, sukuria paprastumo jausmą. Šis stilius apibūdinamas kaip aptakiu, tvarkingu bei neturinčiu daug aksesuarų.
      Vienas iš svarbiausių šio interjero stiliaus elementų yra forma. Kuriant modernų interjerą naudojamos geometrinės figūros – kvadratai ir stačiakampiai kartu su lygiomis kreivėmis, apvalios figūros, ovalai, plokšti paviršiai. Modernus stilius ypatingas tuo, kad interjero kūrybai galima naudoti daugybę medžiagų. Dažniausiai naudojamas plastikas ir mediena, pastaroji dažnai padengiama nepermatoma apdaila. Mediena neretai naudojama ir kaip kontrastas su dirbtinėmis medžiagomis. Moderniame interjere svarbų vaidmenį atlieka metalo elementai, tai viena iš moderniausių medžiagų, kuri naudojama bet kuriame interjero elemente nuo kėdės iki šviestuvų korpuso. Stiklas bei plastikas pasitelkiamas lygių, švarių linijų išgavimui.
      Modernią interjero stilistiką dažniausiai renkasi jauni, aktyvūs, šiuolaikiški miestų ir miestelių žmonės, kuriems itin svarbus kiekvienos interjero detalės funkcionalumas. Tai žmonės, kuriems itin svarbu, kad namai taptų ne tik patogia poilsio zona, bet čia puikiai derėtų šiuolaikiško gyvenimo būdo ypatumai ir technologijos.
       
       
      Klasikinio stiliaus pagrindiniai bruožai
      Klasicizmo stilius pasirodė visuose XVII-XIX a. Europos menuose: literatūroje, mene, muzikoje, architektūroje. Klasikinio interjero dizainas pasižymi elegancija ir ypatingu rafinuotumu. Tai kilnus dekoravimas, išskirtinės kokybės medžiagos, preciziškų detalių gausa, kurios randamos baldų struktūroje, apšvietime ir kt. Šio stiliaus baldai itin meniški, juose pamatysime raižinių ar inkrustacijų, augalinės tematikos puošybos  elementų ar net leitmotyvų, scenų iš legendų. Baldai pasižymi grakščiomis formomis, taisyklingomis geometrinėmis figūromis, gaminami iš kokybiškos medienos, dažniausiai, raudonmedžio, riešuto. Durys ir langai su aiškiais kontūrais, grindų danga iš natūralaus medžio, akmens arba marmuro, raštuotų kilimų. Ne ką mažiau svarbus interjero elementas – židinys, kurio dėka sukuriamas jaukumas ir šiluma. Kolonos, prabangaus audinio užuolaidos, neatkreipiantys dėmesio karnizai, vazos ir statulėlės, daug veidrodžių – tai pagrindiniai klasikinio stiliaus interjero dekoravimo elementai.
      Klasikinis stilius patrauklus ramiomis spalvomis, didinga bei oria atmosfera, tad dažniausiai jį renkasi žmonės, turintys nusistovėjusį skonį, taip pat tie, kurie labiau linkę laikytis senų kultūros vertybių ir tradicijų, o ne trumpalaikės mados.

       
      Industrinio interjero pagrindiniai bruožai
      Industrinis dizainas iš esmės laikomas XX amžiaus fenomenu. Šio interjero stiliaus atgimimo pradžia siekia 2000 m. ir populiarus iki šių dienų. Industrinį gyvenamosios erdvės dizainą itin vertina netradicinės erdvės (loftų) savininkai. Šis stilius dažniausiai siejamas su didele atvira erdve, kuri neperskirta sienomis, bet išskaidyta į funkcines zonas, aukštomis, paprastai iki 10 m lubomis, dideliais langais.  Industrinio interjero išskirtinis bruožas yra perdirbtos pramonėje naudojamos medžiagos ar detalės, matomos statybinės medžiagos (plytų sienos, betono grindys, neužmaskuoti vamzdžiai, komunikacijų laidai, įvairios mechanizmų detalės ir pan.), pritaikomi seni ar visai kitą paskirtį turintys daiktai. Šie elementai sukuria „sandėlio“ jausmą, kuris yra šio stiliaus galutinis tikslas. Norint išgauti industrinį jausmą, naudojamos neutralios spalvos, viena išskirtinių, tai pilka ir visi jos atspalviai. Pagrindinės interjero kūrimo medžiagos yra metalas, betonas, mediena, geležis ir plytos. Gausu metalinių, chromo, vario, akcentų balduose bei šviestuvuose. Audiniai natūralūs – medvilnė, linas, vilna, oda ir net parašiutinis šilkas. Šį stilių labiausiai papildo vintažiniai baldai, puikus derinys ir  minimalistinio, skandinaviško ar kt. stiliaus baldai bei aksesuarai. Tokiuose namuose baldai pasižymi mobilumu, funkcionalumu, transformavimosi galimybėmis.
      Taigi industrinis interjero stilius suteikia unikalią galimybę įvairią pramoninę žaliavą derinti su rafinuotumu, elegancija, šiuolaikiškumu bei klasika. Tai drąsūs, netradiciniai sprendimai, daugybė kontrastų bei tobula pusiausvyra tarp „šilto“ ir „šalto“.

       
      Eklektiško interjero pagrindiniai bruožai
      Eklektiškas interjeras sukuriamas derinant įvairių laikotarpių bei stilių elementus, kurie sujungiami į bendrą darnią, subalansuotą erdvės visumą. Šiuo metu eklektiškas stilius yra populiarumo viršūnėje, tai stilius pasižymintis itin ryškiu individualumu, kūrybiškumu bei daugialypumu. Šio stiliaus apimtis gana plati, čia suteikiama galimybė derinti du ar tris stilius viename interjere. Vienintelė tokio stiliaus sintezės sąlyga yra ta, kad nevalia peržengti ribos tarp kontrasto ir chaoso. Taip pat, nepaisant kai kurių elementų suskaidymo, eklektiškas interjeras turi atrodyti harmoningai lyg vienas didelis paveikslas.
      Siekiant sukurti darnų ir unikalų eklektišką interjerą - būtina remtis paprasta spalvų schema, medžiagų tekstūra, subtiliu skoniu. Šis interjeras mėgsta erdvumą, šviežumą ir eleganciją. Viena iš pagrindinių eklektizmo taisyklių – tai dėmesys dekoravimui. Raižyti baldai iš medžio masyvo, elegantiškos, lenktomis kojomis kėdės, kalvystės elementai labai puošia ir išpildo eklektišką interjerą. Baldų pagrindiniai kriterijai yra komfortas ir patogumas, o visi kambariuose esantys daiktai turi būti ne tik gražūs, bet ir praktiški, funkcionalūs. Todėl nenuostabu, kad eklektiškame interjere dažnai galima rasti senovinius ir šiuolaikiškus baldus, kurie papildo vienas kitą. Iš stiklo pagamintas stalas gali puikiai žiūrėtis su klasikinėmis, aukso spalvos siūlais siuvinėtomis, kėdėmis ir kt.
      Bazinės interjero spalvos yra ramios, natūralios: smėlio, kremo, pastelė, ruda ir balta spalvos bei jų atspalviai. Neišsiversime ir be tankios, brangios, aukštos kokybės tekstilės. Masyvios užuolaidos, didelės drapiruotės, prabangios lovatiesės, pagalvėlės ant minkštų baldų, baldakimai, nėriniai, raišteliai – visa tai sumaišoma eklektiškai. Eklektizmui būdingi geometriniai raštai iš kurių populiariausi yra zigzagai, vertikalios ir horizontalios juostos, apskritimai.
      Grindys dengiamos parketu, laminatu, medinėmis lentomis ar plytelėmis. Ant grindų tiesiami rankų darbo kilimai, dekoruoti įvairiais raštais, gėlėmis. Lubos galimos viengubos arba daugiasluoksnės su apdailos elementais arba dažytos. Sienos dekoruojamos tapetais, dekoratyviniu tinku, galima sienų tapyba. Norint išgauti didesnį kontrastą galima vieną sieną padekoruoti plytų mūriniu. Šviestuvų pasirinkimas platus, pradedant klasikiniu krištolu ir baigiant šiuolaikiniais modeliais.
       

    ×
    ×
    • Sukurti naują...